Mijn Jo is nogal moeilijk nageeflijk te rijden. Ik reed haar eerst met thiedemann, vrij streng. Toen ben ik even bitloos gegaan, en waren hulpteugels onmogelijk (gelukkig, want ik hou niet van die poespas). Bitloos en zonder hulpteugels kreeg ik haar met vlagen netjes naar beneden. Niet in een constante aanleuning, maar hee, het begin was gemaakt. Toen ik weer met bit ben gaan rijden heb ik alle zooi weggelaten, aangezien wel bewezen was dat het zonder hulpteugels ook ging.
Resultaat nu: ze loopt in het begin van de training met haar hoofd naar voren, en het kost me bloed, zweet, tranen en heul veul geduld om haar dan uiteindelijk na een minuut of 20 zover te hebben dat ze begint te zakken. *halleluja*.
Nu het probleem.
Als ze eenmaal begint te zakken dan begint ze na een paar minuten te 'duiken'. Stel je voor dat er een kriebel tussen haar voorbenen zit en dat ze daar plotseling naar hapt. Ze trekt dus niet de teugels uit mijn handen op de manier van dat ze haar hoofd naar de grond brengt, maar ze doet het echt met een ronde hals. Dit is erg vervelend. Voor mij, want af en toe wordt ik bijna uit het zadel getrokken, en voor haar, want er zit ergens iets niet goed. Ze blijft dit doen, soms heel vaak achter elkaar.
Het is geen headshaking of allergie ofzo, want zodra ik haar lange teugel geef en laat uitstappen is het meteen verdwenen. Het is ook niet dat ik te streng in mijn hand ben, want daar ben ik panisch voor, dus ik ben eerder te slap dan te streng.
Zondag laat ik haar nakijken door een paardenfysiotherapeut, die dit gedrag gezien heeft, dus hopelijk weet waar ze moet zoeken. Maar ik dacht: bokt is zo groot, misschien herkent iemand dit?
Is het een balansprobleem, zou ze last hebben van haar spieren?
Nog wat info:
Ze is 4, en sinds september onder zadel. Ik probeer haar nooit twee dagen achter elkaar te rijden omdat ik vind dat alles (spieren-botten) telkens een dagje mag bijkomen. Ze wordt ongeveer 3x per week gereden. Ze wordt wel gelongeerd aan de dubbele longe, los gelongeerd, met een hindernisje in de bak, en ze heeft natuurlijk een paar dagen rust per week. Afwisseling genoeg dus.
Wie herkent dit gedrag?