Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
blijven zitten. Lielle schreef:heel veel springen en vooral lijntjes op een mooie afstand. Juist niet gaan inhouden maar zorgen dat je ritme krijgt en impuls, die wel te controleren is. En een keer te vroeg afzetten is echt niet erg, jij moet 'alleen maar'blijven zitten.
Makkelijker gezegt dan gedaan
Maar ik ga eraan werken bedankt! 
(is niet altijd zo)
Jimbo schreef:maar een galoppas is toch groter dan een drafpas? of heb ik t nu verkeerd??
Jimbo schreef:maar een galoppas is toch groter dan een drafpas? of heb ik t nu verkeerd??

. Een drafbalk hoort niet drie meter voor de hindernis te liggen. dan kan hij daarna nog 2 passen doen voor de sprong, dat is juist wat jij niet wilt, maar jij wilt dat de drafbalk juist helpt voor het bepalen van de afzet. Succes Lielle schreef:voorbeeld:
(schematisch voorbeeld van een hindernis:
o = balk
x = afzet
| = hindernis
in draf (afzet op circa 1,5 meter voor de hindernis
.x.o.x..|
in galop (afzet nog steeds op circa 1,5 meter voor de hindernis)
.x..o..x..|
er komt dus wel een klein stukje bij (omdat de laatse pas over de balk wat groter is, maar de afzet verandert nauwelijks. En zoals terecht gezegd wordt, je maakt na de balk dus geen pas meer!
Maykie, precies!