)Wie kan me helpen?
Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
)
Orange_peach schreef:Als deze pony's gewend zijn van enkel maar achter andere paardjes aan te rijden met beginnertjes op hun rug, is het vrij normaal dat ze nu een beetje in paniek raken als ze alleen moeten rijden. Daarbij komt dat het oorspronkelijk kuddedieren zijn.
Misschien een idee om te vragen aan de eigenaar van de manege/lesgever of deze pony's vooraan kunnen lopen in de lessen? Als ze op kop lopen kunnen ze iig al niet "plakken" aan de vorige, moeten ze zelf dus wel lopen?
succes!
OP
Safrane schreef:Een goede manier om bijvoorbeeld toch te oefenen:
Vraag eens of je niet eens af en toe een half uurtje privéles kan krijgen? Zo kan je samen met je instructeur werken aan het gedrag van de pony, en zo zal de pony zich (hopelijk) na een tijdje wel zekerder voelen!
Evelijn schreef:Ja als de pony bij jou anders reageert dan bij andere moet je echt naar je instructeur. Dan is een makkelijkere pony en wat meer privélessen misschien een goed idee. Vraag aan je instructeur wat je anders moet doen. Luister goed, heb vertrouwen dat het uiteindelijk lukt. Paardrijden is niet altijd even makkelijk. Ik heb ook wel periodes gehad van 'oh god, ik stap nooit meer op een paard, dit lijkt nergens op' Maar dat lag altijd meer hoe ik mezelf voelde (moe, prikkelbaar, niet zoveel zelfvertrouwen). Als je erop gaat zitten met het idee: 'het wil toch niet, hij gaat toch wegrennen' Tja dan gaat hij wegrennen, daar denk je namelijk aan. Paarden doen graag wat je van ze vraagt. Als je denkt aan dat ze raar gaan doen, je daar al naar gedraagt, zullen ze in de meeste gevallen ook raar gaan doen.
Ze zijn namelijk gewoon zo gevoelig dat ze daarop reageren.
lativia1 schreef:het klinkt alsof je zelf heel gespannen bent. probeer zelf meer te ontspannen dan gaat je pony dat ook meer doen. daarbuiten kan je is vragen of je op een pony mag die wel alleen kan lopen. miss dat het dan wat beter gaat.
als je echt het idee hebt dat je niks meer leert op de manege zul je toch moeten gaan kijken naar een andere manege.
Angela_ schreef:Ik vind dat je wel heel makkelijk je probleem op allemaal anderen afschuift. Als diezelfde pony's het bij anderen niet doen, dan ligt het dus aan je eigen rijden. Klinkt heel hard, maar jij bent de enige die er wat aan kan doen. Wij kunnen vanaf onze computertjes niet zien wat er bij jou misgaat, dus tips geven is heel moeilijk zo. De enige die je erbij kan helpen is je instructeur, verder niemand. En geloof me, je kan nooit rijden. Iedere keer leer je weer bij, en iedere keer komen wel andere problemen naar voren waar je weer oplossingen bij moet bedenken. En dat is nou juist wat paardrijden zo leuk maakt. Je bent nooit uitgeleerd!
] Ja maar misschien doen ze het bij anderen ook wel maar de paarden waar zij op rijden is nooit degene war ik op rijdt. Ik rijdt op vrij kleine en de grootste mag ik nooit op terwijl die jusit wat braver zijne n als ik dat dan vraag worden ze boos of weten ze het niet zeker montyjansen schreef:ik denk dat je zelf teveel dingen zit te bedenken als je aan het rijden bent, van wat er allemaal kan gebeuren (en meestal gebeurd dat dan ook ) probeer eens als je aan iets negatiefs denkt diep in te ademen (en ook weer helemaal uit) en positiever te doen en tegen je zelf zeggen ik kan het en ik kan wel rijden en oefeningen rijden.
shan schreef:Diverse mogelijkheden: Stop een poosje met proefjes rijden en les lekker door.
Vraag aan instructeur of trice of hij/zij na de les een keer een proefje wil oefenen.
Misschien mag je een keer vrij rijden, zodat je alleen met de pony in de bak eens kan oefenen. Dit is niet zo duur als priveles.
Wat ik zelf wel laat doen bij sommige pony's die lastig zijn met losrijden: Helemaal niet losrijden maar lekker aan de hand even stappen of longeren ofzo. Dan heb je al die stress met het losrijden niet. Oha werkt dit heel erg goed.
En verder natuurlijk lekker blijven rijden en lessen. Je rijdt paard voor je plezier hoor, en die proefjes is echt het belangrijkste niet.
rode_aardbei schreef:probeer zoveel mogelijk hiermee te oefenen neem misschien eens een keer een priveles en rij gewoon door zonder je hier aan te ergeren zoals de anderen al zeggen is het vrij normaal als ze altijd met meerdere pony's lopen en dan dit gaan doen!