Vast voor de kar niet onder het zadel

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Hanke_k

Berichten: 2617
Geregistreerd: 21-12-05

Vast voor de kar niet onder het zadel

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 07-07-07 16:26

Een vriendin van mij had een vraag maar zelf zit zij niet op bokt.
Zij heeft namelijk een 5 jarige ruin die ze zelf op 3 jarig leeftijd ingereden heeft. Hij had toen het probleem dat hij links vast zat, hier heeft hij nu onder het rijden weinig tot geen last meer van, tenzij hij een paar dagen stil heeft gestaan dan is hij links wel stijf.
Iwan is voor de kar beleerd maar er is toen een tijdje niet mee gemend en 2 maand terug is hij weer doorgepakt voor de kar door dezelfde man die hem beleerd heeft. Voor de kar zit hij links helemaal vast kregen ze van deze man te horen.
Dus mijn vriendin ging weer rijden en vreesde het ergste dat al het werk om hem soepel en los te krijgen aan de linker kant over gedaan moest worden, maar onder het zadel heeft hij hier totaal geen last van.
Heeft iemand enig idee hoe dit kan?
Haar moeder dacht dat ze misschien scheef zit en dat het paard daardoor links zo vast zit?

Groeten en b.v.d.
hanke

bonte_bente

Berichten: 1061
Geregistreerd: 04-10-05
Woonplaats: Nijmegen

Re: Vast voor de kar niet onder het zadel

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-07-07 16:39

Dus mijn vriendin ging weer rijden en vreesde het ergste dat al het werk om hem soepel en los te krijgen aan de linker kant over gedaan moest worden, maar onder het zadel heeft hij hier totaal geen last van.
Heeft iemand enig idee hoe dit kan?
Haar moeder dacht dat ze misschien scheef zit en dat het paard daardoor links zo vast zit?

snapte m ff niet maar het probleem wel... Haha!
onze tink zit voor de wagen rechts vast maar onder t zadel links vast
hebben nu tijdens het rijden een gelpad onder het zadel dan loopt hij wel los!! zijn nu toch voor een aangemeten zadel aant rondkijken
we mennen op t moment niet zo veel(baggerweer)
maar willen misschien ook het tuig even na laten kijken of misschien opvullen.

vriendin van me had een arabiertje (alleen onder zadel) wat rechts vastzat wanneer ze met haar eigen zadel reed, maar wanneer ze een van mijn zadels pakte wel losliet..nu bleek dat het zadel aan een kant hoger was opgevuld. raar...zou je denken maar het heeft ook te maken met het gewicht van de ruiter,wanneer iemand veel zijn/haar gewicht naar rechts verplaatst komt daar meer druk op de kussens..

maar hoe het kan voor de wagen ben ik zelf ook nog niet uit!!
kijk eens naar de burrie's misschien wat scheef??

succes