juiste aanleuning ~~> achterhand gestimuleert?

Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Anoniem

juiste aanleuning ~~> achterhand gestimuleert?

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-07-02 23:24

Voor je je paard nagevelijk * juiste aanleuning* laat/leert lopen is het toch heel erg belangrijk om eerst goed de achterhand eronder te hebben? ander loopt het paard/pony op zijn voorhand toch? maar wat nu als het paard zijn achterhand niet goed gebruikt? Ik ben er heel erg mee bezig maar ik krijg het alleen met balkjes voor elkaar, en zodra die wegzijn sloft ze weer... wat denken jullie dat ik zou moeten doen? ik rij heel veel met stelling en buiging. En veel voltes en veel overgangen. Maar is er nog iets wat ik kan doen om de achterhand extra stimulance te geven? Verward

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-07-02 23:36

Een paard is pas echt nageeflijk wanneer hij zijn achterhand goed gebruikt. Wanneer een paard zich van achteren kan dragen kan hij ook pas goed nageven. Een nageeflijk paard volgt de hand van de ruiter ook wanneer je de hals lager of hoger positioneert.
Er is maar 1 manier om je paard naar de hand toe te rijden en dat is van achteren naar voren. Dat kan alleen met een actief achterbeen. Maak je paard daarom snel op je hulpen, been is weg en niet: been been been ---> uuuuuuuh, ff wachtuuuu tikkie sneller :))
En net zo snel moet je je paard een paar pasjes terug laten rijden met datzelfde actieve achterbeen. Wanneer je paard daarbij actief blijft zal hij ook niet op je hand gaan hangen.
Dat balkjes werk is prima, de overgangen ook. Maar let er wel op dat iedere overgang voorwaarts gereden moet zijn, ook je overgangen terug!

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-07-02 15:08

ok thanx! Lachen ik ga meer van achter naar voren rijden.. tenminste proberen.... en wat actievere been..

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-07-02 15:30

Nageven is ontspannen in nek en kaakgewricht, op het moment dat het paard actiever word vanuit het achterbeen en de rug loslaat, kun je hem naar je hand toe rijden, waardoor je aanleuning krijgt, dat is wat jij bedoelt.