Een paard is pas echt nageeflijk wanneer hij zijn achterhand goed gebruikt. Wanneer een paard zich van achteren kan dragen kan hij ook pas goed nageven. Een nageeflijk paard volgt de hand van de ruiter ook wanneer je de hals lager of hoger positioneert.
Er is maar 1 manier om je paard naar de hand toe te rijden en dat is van achteren naar voren. Dat kan alleen met een actief achterbeen. Maak je paard daarom snel op je hulpen, been is weg en niet: been been been ---> uuuuuuuh, ff wachtuuuu tikkie sneller :))
En net zo snel moet je je paard een paar pasjes terug laten rijden met datzelfde actieve achterbeen. Wanneer je paard daarbij actief blijft zal hij ook niet op je hand gaan hangen.
Dat balkjes werk is prima, de overgangen ook. Maar let er wel op dat iedere overgang voorwaarts gereden moet zijn, ook je overgangen terug!