maar ik wou vragen of iemand dit ook heeft meegemaakt.
en mischien ieand tips heeft??
ik probeer het zo goed mogelijk uit te leggen, hoop dat jullie het snappen.
ik heb nu bijna een jaar een kwpn merrie van bijna 6 jaar.( e-pony en haar vader is lancelot)
toen ik haar net had ging het rijden heel goed en was ze ook heel braaf en rustig.
ik ben toen met haar gaan lessen.
het ging best goed, er zaten wel dagen tussen dat het minder gaat maar dat heeft iedreen wel eens.
maar toen na ongeveer een half jaar toen begon ze steeds meer te protesteren. ze vond ook de gallop moeilijk en werd dat beetje opgefokt en rennerig.
ik ben toen gewoon doorgegaan met rijden en had nog steeds les.maar op gegeven moment begon ze bij anderen die er op zaten steeds te protesteren ( bij mij deed ze het niet)
een vriendin van mij die rijd m2 en die wou er ook niet meer op omdat ze echt raar deed.
ik ging toen een week op vakantie en toen zou een ander meisje haar gaan rijden. die heeft toen voor de vakantie toen ik erbij was even gereden maar ze zat er nog geen 5 minuten op en ze begon keihard te rennen. uiteindelijk is ze er af gevallen en ze wou er niet meer op.
mijn pony die deed het niet omdat ze geen zin had maar ze was heel angstig en keek heel paniekerig, ze stond helemaal te trillen.
( ik ben er toen even opgegaan en dat ging wel aardig goed) dat meisje had niet in de vakantie gereden maar gelongeert.
na de vakantie wou ik weer rijden en toen begon ze opeens bij mij ook te rennen uit het niets.
ik ben er toen een keer afgevallen en vond het eng worden.
mijn instrictrice zei dat ik haar naar een trainingsstal moest doen zadat ze haar door zouden rijden.
maar ik ben toen naar een andere instrictrice gegaan om te vragen wat die zei.
nou vertelde die vrouw dat het rijden te snel ging voor haar.
ze snapte het niet goed en wist geen uitgang dus ging gaat ze rennen.
het is een heel gevoelig paardje en het rennen doet ze niet omdat ze je er af wil hebben maar omdat ze gewoon het vertrouwen in het rijden kwijt is en het gewoon moeilijk vond.
ik vond dit heel logisch klinken want je zag ook echt aan haar ( paard) dat ze heel angstig uit de ogen keek en als je er af was gevallen stond ze helemaal te trillen.
ik vind dit natuurlijk heel erg dat het zo is gegaan.
die vrouw had gezegt dat ik het heel rustig aan moest gaan doen.
en dat ben ik dus ook aan het doen. ik ben met haar aan het wandelen en longeren en leuke dngen doen en vertrouwen aan het winnen.
een meisje die helpt mij.
als ik er op ga dan heeft ze mij aan longeer touw.
eerst wou ze niet eens normaal stappen aan de hand ( en dat ik er op zat) ze was toen heel gespannen enzo. maar nu gaat het steeds beter.
verder is het ook niks medisch, haar tanden zijn het niet en het bit ook niet .
die vrouw zei wel dat ze wat gespannen is in de rug maar dat is logsch want door dat rijden eerst was ze helemaal gespannen geworden.
oja, en als ze over een tijd was beter gaat wil ik gaan lessen bij die andere vrouw, omdat ik vind dat mijn oude instrictrice had moeten zien dat mijn pony het moeilijk vind en het niet snapte.( zelf had ik het natuurlijk ook moeten zien, maar een instrictrice heeft er meer verstand van en die hoort dat toch te zien)
me pony is dus gewoon helemaal angstig van het rijden geworden omdat het dus te snel ging en ze het niet snapte.
nou vroeg ik me af wie zoiets ook heeft meegemaakt en hoe die gene het heeft opgelost.
tips?
ps. hoop dat jullie het een beetje snappen, ik heb nog niet alles er bij gezet want het is anders nog veel langer maar dit is soort kortere versie

)Maar ook gewoon veel aandacht geven en zelf heel rustig en ontspannen zijn.Ik had zijn vertrouwen al heel erg gewonnen.Nu loopt hij achter me aan,reageert op mijn stem.Hinnikt naar me.(en dan wel te bedenken dat toen hij net van de wei af kwam en je liep langs zijn stal dat hij gelijk zielig in zijn stal ging staan
)Maar alles is gelukkig goedgekomen.Nu rijden er ook weer andere kinderen op.