Hoihoi! Ik had even een vraagje: Als ik aan het rijden ben, dan heb ik het nu even over dressuren, als ik dan klaar ben heb ik altijd last van mn kniën. Dit wordt nu met de tijd erger...
Ook bijvoorbeeld met springen dan moet je je beugels korter. Aan het eind van de les heb ik zo veel pijn in mn kniën. Dat is echt niet leuk meer.
Zijn dan mijn beugels alsnog te kort? Ik vind zelf met lange beugels rijden fijn dus heb niet het idee dat ze te kort zijn.. Alleen met springen dan.
Dan nog een probleem: Ik zit heel erg op rechts. Hierdoor schuift mijn zadel steeds en zit ik dus scheef.. Door dat scheefzitten (wat ik domweg pas na een halve les, let er nu meer op. door heb) krijg ik last van mn rug. Ik heb ook steeds de neiging om mijn rechterhand meer naar voren te houden dan mijn linker, waardoor ik dus scheef kom te zitten..
Ik heb al op school les gehad met een half uur mijn rechter duim op de rechterkant van het zadel te zetten. Maar de volgende les rij ik zo weer met mn hand naar voren. Met een zweep horizontaal in je handen kan ik niet rijden dat heb ik al geprobeerd.. Zijn hier nog andere oplossingen voor??
klinkt misschien raar maar je zou een ander zadel kunnen proberen een vriendin van me had ook altijd last van haar enkels en van haar knieen na het rijden ze heeft toen een ander zadel gekocht en daarna nooit meer last gehad van haar eckels of knieen suc6 er mee
Ik heb ook veel last van mijn kniëen (aantal blessures) het kan helpen om fysiotherapie te nemen, een fysiotherapeut kan je vertellen waar het probleem ligt, bijvoorbeeld omdat je je bovenbenen onbewust te gespannen houdt en je moet leren je knieschijf te ontspannen. Bij mij heeft het heel goed geholpen en een operatie voorkomen, misschien lost het voor jou ook veel op!
Ik kan kijken maar ik heb geen blessures aan mijn knieën gehad.
Dat hoeft ook niet, kan ook komen omdat je je bovenbeen te gespannen houdt onbewust en daardoor er teveel spanning op het kraakbeen boven de knieschijf komt.
hmmm.. bekent probleem alleen zit ik wel recht, idd vooral na het springen voel ik mn knieen. meestal is het een later ook wel weer over, maar toch wel irri
weet niet hoe oud je bent, maar ben zelfs vrij vroeg begonnen met paardrijden (5 jaar) en toen ik in de groei was (zeg 11./12 jaar oud) reed ik wel 4x per week. Hierdoor hebben mijn kniebanden, en enkelbanden niet de tijd gehad om sterk genoeg te worden.
Ondertussen rij ik met twee kniebanden (bij apotheek of sportzaak oid te verkrijgen)om de klappen die mijn knieen niet kunnen opvangen op te vangen. Ondertussen rij ik zowat pijnvrij!
eventjes naar de huisarts om te laten kijken naar je knieen, en vragen aan je kniebanden te voelen. Dan kunnen hun je meestal advies geven.
ik heb dat ook en ben ook ronde me 5e echt begonnen met rijden.. en heb sinds me 10 eigen pony's gehad en de laatste 2 jaren reed ik wel 3 paarden op een dag.. en heb ook wel blessures gehad.. zoals knie gekneust... ma dokter zegt er niks aan te kunnen doen..
hij zegt dan van.. ja is niet erg.. ma heb nu nog heel erg veel last aan me rechter knie.. lijkt wel of er een brok inzit.. en hij is ook dikker... het voelt niet echt normaal.. ma dokter zegt niks:
Hoi, Net zoals Chely al vertelde gebruik ik ook kniebanden. Helaas ging het met springen niet al te best meer, ik heb nogal krakende knieën en doen na het rijden altijd pijn. Met springen ben ik nu gestopt , maar dressuurrijden is ook leuk, hoor! Als je maar lol hebt! Met rijden gebruik ik nu altijd die flexibele 4-weg Sprengerbeugels, dit heeft de pijn een stuk vermindert, het ontlast mijn kniegewricht. In combinatie met de kniebanden lukt het jou misschien ook wel weer om in ieder geval met minder pijn te rijden! Heel veel succes ermee!
Uhm die kniebanden he.. Iemand heel misschien tussen door een klein plaatje van? mag toch wel ff geshowt worden want dat lijkt me nou niet bepaald lekker rijden...