hej,
nou ik heb het zelfde probleem gehad.
toen ik 4 jaar terug mijn fries kocht ( die toen 3,5 was) hebben we hem naar een trainingsstal gedaan om hem te leren galoperen. toen hebben ze gezegt dat hij het nooit echt goed zal gaan doen en ik de L nog niet met hem zou halen.
ik was zelf toen 10, had heel weinig rij ervaring en het wilde niet lukken hem te laten galoperen.
nu 4 jaar later doet hij het super. gaat heel gemakkelijk contragalop/verzamelen en zelfs al wissels.
nou een aantal manieren die je kan proberen en die ik ook heb geprobeert zijn:
dat van vertrouwen winnen is zeker een goeie want dat het paard ang is om te galoperen kan waar zijn.
maarja het is en blijft een fries en die galoperen nou eenmaal moeilijker.
mijn instructeur had mij ook een foefje geleerd waardoor het vaak makkelijker was om alleen al aan te springen.
die van mij kon al heel snel een redelijke keertwending om de achterhand rijden:
wat ik altijd deed is bijv. een keertwending rechts inzetten op de hoefslag--> ben je weer terug op de hoefslag gewoon je galop hulpen geven. vaak lukte het dan beter om aantespringen omdat het binnenbeen dan al zeer actief is in de keerwending en al goed bijgezet wordt. hierdoor is het makkelijker voor het paard door te springen naar de galop.
dit kun je natuurlijk ok de andere kant op doen.
een andere manier is:
je paard eers aan de longe proberen te laten galoperen. werken aan de stem hulpen.
eigenlijk de galop aanleren zoals je bij een jong paard doet met de stap draf en galop. hierdoor kun je de achterhand wat meer ontwikkelen en er voor zorgen dat de galop voor het paard ok gewoon leuk blijft en dat het ook gaat lukken.
mijn fries is het op den duur gewoon gaan doen. soms is het gewoon een knopje dat ze om moeten zetten en dan hebben ze hem ineens tepakken.
heel veel suc6 er mee!! ik hoop dat de tips zullen helpen!!
groetjes melanie