Aan 1 kant schuimen?

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Diana_14

Berichten: 3905
Geregistreerd: 05-11-04
Woonplaats: Oude Pekela ♥

Aan 1 kant schuimen?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 15-11-05 00:09

Mijn paard schuimt sinds kort, aan de rechterkant heel erg veel, en aan de linkerkant aardig wat minder. Hij is gecontroleerd op haken en/of een wolfstandje maar die had hij niet. Hij pakt links wel eens het bit vast, maar zou dit ermee te maken kunnen hebben?

Irisamaire
Berichten: 267
Geregistreerd: 26-08-05
Woonplaats: Groningen

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-11-05 00:39

Het komt inderdaad doordat hij het bit op links vastpakt. Hierdoor wordt het schuim naar 1 kant gepushd. Groetjes, Marieke

HippoLogic

Berichten: 9558
Geregistreerd: 15-05-04
Woonplaats: Vancouver, BC, Canada

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-11-05 04:56

Aan de kant waar hij het bit vast pakt komt de speekselklier in het geding waardoor hij minder kan schuimen aan die kant. Lichamelijk probleem.

Diana_14

Berichten: 3905
Geregistreerd: 05-11-04
Woonplaats: Oude Pekela ♥

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-11-05 22:19

Hoe rijd ik dit eruit dan?

karijn

Berichten: 5766
Geregistreerd: 05-09-05
Woonplaats: Made, zo'n dorp dat in elk land wel bestaat!

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-11-05 22:23

Lekker loswerken op beide kanten. Evenveel druk op beide teugels houden zodat het bit ook niet kan schuiven. Verder gewoon actief voorwaarts houden en met je kuithulpen er doorheen werken. Zou niet teveel stilstaan bij het feit dat ze rechts meer schuimt dan links.

Goofy44

Berichten: 2045
Geregistreerd: 18-05-05

Re: Aan 1 kant schuimen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-11-05 12:25

Aan de kant waar het paard het meest schuimt, zit het probleem. Het paard zal heel waarschijnlijk, op de linkerhand op een volte slechter gaan. De nek en onderkaak van het paard geven aan, aan welke kant en waar het probleem zit. Meestal is het paard niet los, niet soepel, niet doorlatend, gaat niet in balans, niet met constant ritme enz. De oplossing is losmaakoefeningen. Het paard moet voorwaarts zijn en aan het been komen. Rijden op grote voltes met correcte stelling, heeft tot gevolg dat het paard vanzelf de hals wil strekken met het hoofd voor de loodlijn en een open keelgang. Deze response is fysiologisch erg belangrijk en komt van het Hyoid van het paard. Overdreven buigen en stelling vragen is niet nodig. Als je op grote voltes (afwisselen links/rechts) tempo wisselingen binnen gang kan rijden en het paard de hals gestrekt kan houden in dezelfde positie, ben je met deze oefeningen goed bezig.

Aanname: geen medische problemen.

klomp

Berichten: 4998
Geregistreerd: 25-05-04
Woonplaats: Gouda

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-11-05 12:44

ik geloof niet dat dit een medische oorzaak heeft, maar dat je paard wellicht scheef is. je moet dus gaan rechtrichten zodat de bespiering aan beide kanten weer gelijk wordt en dus weer makkelijker kan buigen naar beide kanten. voor info kun je jier ook terecht; www.hoefkatrol.com/

milo

Berichten: 4914
Geregistreerd: 26-11-04
Woonplaats: Lelystad

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-11-05 13:39

rambo schuimt ook aan links flink, rechter veel minder. (alleen lippenstift )
komt bij hem omdat hij zijn tong aan de linkerkant heeft zitten. (je ziet altijd stukje van zn tong uit zijn mond, komt omdat hij zijn henstentand nog heeft.)