En aan de teugel lopen doet ze ook al niet meer zonder hulpteugel kan dat door de concentratie komen? Of weten jullie andere tips om haar aan de teugel te laten lopen?
Alvast bedankt
Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

liekieJ schreef:Neej ze reageerd ook niet alleen op die hengsten en ruinen, al ben je even bezig niet meer.. maar ze kan zich gewoon echt niet concentreren..hoeveel hulpen, voltes of wat dan ook ik ook doe.. ik kan haar aan het werk zette maar ze heeft niet door dat ze daar nou mee bezig is zegmaar.. ze is gewoon ergens anders mee bezig in haar hoofd.. en dat is heel lastig soms, omdat ze dan bv. in galop hard gaat zitten crossen, al hou je haar maar een klein beetje in gaat ze draven.. dat soort dingen
marloezzke schreef:ik ben het hier niet allemaal helemaal mee eens.
sommige paarden zijn van karakter erg allert en kijkerig.
een goed suplement kan er dus wel degelijk voor zorgen dat je paard meer rust heeft en een betere concentratie.
ik kon mijn paard op binnenwedstrijden altijd heerlijk losrijden, maar zodra ik naar de ring moest en van hal wisselde, was ik hem kwijt, zijn allertheid op de omgeving was zo groot soms dat je totaal niet meer tot hem door kan dringen, de ontspanning en impuls ging dan verloren waardoor veel proeven nog moeilijk tot ontspanning te rijden vielen.
als het puur rijtechnisch zou zijn, vraag ik me af waarom anky veel van haar paarden een supplement bijvoert ter verbetering van de concentratie.
ik heb zelf mogen ervaren hoe het werkt, mijn paard is erg allert en kijkerig van karakter, soms kreeg dit zo de overmacht tijdens het trainen dat je het geen rijden meer kan noemen. ik ben toen CALM gaan voeren van CAVALOR een suplement ter vermindering van stress bij ongewone situaties en terverbetering van de innerlijke rust en concentratie.
ik ben daar serieus mee aan de slag gegaan en heb er een opbouw in zitten, ik merk heel veel verschil bij mijn paard en ja hij is nog allert en kijkerig maar heeft sneller zijn concentratie terug. met dit soort suplementen haal je vaak veel meer de kwaliteiten uit je paard en dat is toch zeker bevordelijk voor de training van je paard.
natuurlijk moet je eerst zorgen dat je het rijtechnisch probeert en heel erg goed het karakter van je paard onderzoekt.
maar soms zit het gewoon in de karakter eigenschappen van je paard, laat je dan goed informeren door een specialist en doe niet zomaar wat maar stem je training erop af.