Ik zou eerst uitzoeken of het daadwerkelijk spierpijn is. Misschien heeft jouw paard wel een echte blessure. Zoals bij bovengenoemde "spierbevangenheid" is het absoluut niet aan te raden om door te blijven rijden. De schade wordt op deze manier alleen maar groter!
Kenmerkend voor spierpijn is, dat het niet direct na de inspanning ontstaat (vaak 1 a 2 dagen later), het paard moet 'op gang komen', en het gaat ook met een aantal dagen weer over!
Mocht het dus om echte spierpijn gaan, dan kun je het paard het beste wel beweging geven, maar niet zeer zwaar belasten. Met andere woorden: longeren of rustig rijden wel, proefgericht rijden of intensief lessen niet. Ook een goede warming up (lekker lang losstappen) is erg belangrijk.
Mocht het niet over gaan op deze manier, dan is er geen sprake van doodgewone spierpijn!