Ik las hier ergens op het forum dat bij middendraf, je alleen de pas moet verruimen en dus niet harder gaan. Maar wat is dan het verschil tussen uitgestrekte draf en middendraf?
Zelf dacht ik dus dat uitgestrekte draf de pas verruimen is, en middendraf dus wat harder gaan?
Wie kan me vertellen wat het verschil is?
Skitter
Berichten: 3952
Geregistreerd: 10-06-03
Woonplaats: Indiana, Verenigde Staten
Geplaatst: 20-10-04 10:20
In de midden draf streken ze ook uit, maar niet maximaal. Uitgestrekte draf moet zijn dat het paard zich tot de max[imaal] uitstrekt.
Voor beide geldt, alleen verruimen, niet zozeer sneller gaan. Tuurlijk gaan ze iets sneller, maar dat moet het niet alleen zijn.
Sjonniej
Berichten: 17536
Geregistreerd: 21-05-03
Woonplaats: Zuid Holland
Geplaatst: 20-10-04 13:11
Zoals Skitter zegt, de middendraf is een voorbereiding op de uitgestrekte draf. Bij de middendraf is alleen verruimen genoeg. Bij de uitgestrekte draf wordt er ook verwacht dat je paard dus echt strekt.
Marliesje
Berichten: 5885
Geregistreerd: 25-10-03
Geplaatst: 20-10-04 14:02
Ze gaan wel sneller maar dat komt doordat de passen groter zijn, maar het ritme moet hetzelfde blijven, en inderdaad middendraf is de voorbereiding op het strekken.