Vos geeft tijdens het rijden, maar vaker nog tijdens een proef op concours, het gevoel dat hij helemaal "in gedachten" is. Als je dan aan het rijden bent, luistert hij wel naar je hulpen, maar het is net of alles dat op de automatische piloot gaat. Ik heb dan echt zoiets van "ehm...hallo? Paard? aarde aan Vos???". Het rare is dat de jury en zn eigenaresse er bijna nooit iets aan zien, zn eigenaresse zegt dat ze het soms alleen merkt omdat ik dan moeilijker ga kijken en ernaar ga rijden
Hij gaat er ook niet minder van lopen, hij blijft er achter net zo fijn bij lopen maar hij mist dan net dat beetje extra.Hij let ook niet meer op zn omgeving, anders heeft hij altijd alles in de gaten (hoewel hij meestal niet kijkerig wordt oid) maar zoals hij bijv. gisteren was had hij niet eens door dat de pony's in het aangrenzende weiland rodeo aan het houden waren.
In de bak heeft hij het soms ook, maar dan is zn aandacht er meteen weer bij zodra we iets "interessants" gaan doen zoals schouderbinnenwaarts of travers. In de proef kan ik dit nog niet van hem vragen, we zijn L2 en ik ga binnenkort M1 met hem starten, misschien dat het dan iets beter wordt. Bij de vorige keren naar een nieuwe klasse werd het wel telkens iets beter, maar ik kan moeilijk wachten tot we Z zijn voordat hij de hele proef wakker blijft....Ben van ellende maar vast met wisseltjes begonnen en wat vaker gaan springen, gewoon om het allemaal boeiend te houden.
Nou het is een lang en vaag verhaal geworden, maar hopelijk heeft er toch iemand tips want zoals gezegd, mensen die er naast staan zien het vaak niet eens dus ik zal het toch zelf moeten oplossen.

Dit klopt helemaal.
heb t maandag nog gedaan. Hij loopt meestal los achter me aan, anders aan een lang touwtje een metertje achter me. Hij staat bijna nooit vast, je kunt m rustig 10 minuutjes alleen laten staan, als het langer wordt heb je kans dat meneer de prullenbak ondersteboven heeft gegooid en er in staat te neuzen maar weglopen doet hij nooit.