haar uithoudingsvermogen is niet echt toppie... Ze zit rechts wat vast, maar na even rijden met veel wendingen, overgangen, volte openen en sluiten enz. is dit al stukken minder. Het duurt alleen erg lang voordat ze haar kaken helemaal ontspant en haar hoofd laat zakken.
Ik heb les op de manege, op een paard wat heel makkelijk aan de teugel gaat, even wat druk en been en hopsa hij is erdoor.
Maar bij haar werkt dat dus niet. Ze is om te beginnen niet zo aan het been, ik denk dat ze altijd gereden is met bij elke stap een schopje, want als je gaat stappen en je zit stil, gaat ze steeds langzamer en uiteindelijk stil staan... In stap moet je haar echt constant aan de gang houden, in draf en galop is dit nauwelijks aan de orde (gelukkig).
Maar goed waar het nou eigenlijk om gaat
is, als ik haar vooruit rij en voor wat druk geef, wordt ze alleen maar dwars, steekt haar neus scheef omhoog en trekt de teugels uit mijn handen, ze is dan echt heel sterk. Hou ik de teugels kort en mijn handen op mijn plaats (als het lukt) en rij ik haar naar mijn hand toe dan laat ze haar tanden zien en de klieren(?) achter haar kaken worden dik. Dus blijf ik er vanaf, laat haar met de hals recht lopen en na ongeveer een half uur rijden ontspant ze meer en langzaamaan gaat dan het hoofdje naar beneden... Ik voel dan ook dat ze lekker los wordt door heel haar lijf en haar hele rug buigt in de wendingen (in het begin buigt ze alleen haar hals). Ik heb dan echt niks meer in mijn handen, echt super fijn! Ze is dan ook goed geconcentreerd op mij en let niet meer zo op haar veulen (die ondertussen staat te bleren op stal
)Maar... ik vind een half uur wel lang, en zou haar graag sneller naar die ontspanning krijgen. Maar hoe?
Toen ik op de manege nog op een ander paard reed, en het ook zo lang duurde, werd me verteld dat ik te 'lief' was en best wat flinker mocht rijden, meer druk van voren geven. Dat ging toen goed. Maar bij haar werkt dat dus averechts!
Heeft iemand tips? Zou ze toch niet voorwaarts genoeg zijn? Of heeft ze gewoon meer tijd nodig en moet ik dat accepteren als iets wat bij haar hoort?