Eerst het verhaal maar even uitleggen. Ik geef sinds 2.5 jaar les aan een meisje die helemaal gek van paarden is, maar tegelijkertijd ook doodsbang ervoor is. Op zich geen probleem, alles ging stap voor stap, eerst durfde ze nog geen eens alleen te stappen op m'n makke Tinker. Nu 2.5 jaar later weet ik dat ze zeer zware faalangst heeft, en ik ga hier in de (prive) les goed mee om. Ze rijdt een ontzettende etter van een Welsh A met veel plezier hetzij met af en toe een dipje dat ze het niet kan of niet durft.Helaas is ze er al te groot voor aan het worden, maar ze wil nog niet vast over op Cezanne.
Ik heb nu als verrassing voor haar, en in overleg met haar en haar moeder, kunnen regelen dat ze met mijn brave Tinker in augustus op concours een keertje mag. Gewoon zo'n Bixie concours, dressuurproef zonder draf en dus wel springen.
Ze vind het helemaal geweldig, we hebben al goede afspraken gemaakt over het niet durven van dingen, en nu wil ik haar stap voor stap met Lowara leren springen (ze kan het al op de Welsh, maar goed, 30 cm en dan maar hoogstens 2 hindernissen achter elkaar)
Ook Lowara kent ze nog van 2 jaar geleden, dus dat is verder ook geen probleem, paard zal ook gewoon zolang ze blijft sturen en been erbij houdt, braaf die mega lage hindernissen van 60 cm springen. Nu wil ik haar dus laten leren hoe ze een parcoers springt, en nauurlijk ook dat ze iets hoger dan 30 cm moet,wat niet erg is, want in verhouding met het paard is het laag, maar ze gaat nu net lekker, en wil dit natuurlijk ook aanhouden. Wat zou jullie plan van aanpak zijn om haar op een leuke en niet zo enge manier te leren om zo'n parcoers te rijden? Ze gaat vanaf nu tot eind augustus 2X per week met mij oefenen, ik zie dit voor haar als extra opstapje in haar zelfvertrouwen, want ze denkt echt dat ze helemaal niets is of iets kan. Zelf wil ze dolgraag, ook het springen wil ze zelfs oefenen (vroeger wilde ze dat nooit) dus ik laat haar het gewoon proberen! het zit er allemaal op, ze kan het gewoon, maar ze denkt dus zelf van niet. Iemand ervaring hiermee en wat de beste training methode is? (zelf zat ik te denken aan, ik voordoen, dan zij, zodat ze ziet wat de bedoeling is) en natuurlijk laag beginnen met springen

maar goed, dank je dat je haar cool vind. Nog iemand anders goede tips, andere wegen om te bewandelen (waah pedagogisch verantwoord gezegd zeg!)