Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
Anastasia24 schreef:Tja, ga bij jezelf na wáarom ze zo sloom is. Voerbeleid? Krijgt ze genoeg energie en vitamine? Hoeveel komt ze buiten? Fysiek oke? Of is het gewoon weg saai? Misschien is clickertraining een optie, ga eens grondwerken, springen, op buitenrit, les nemen is altijd een goed idee.
Been geven heb ik over de jaren mijzelf aangeleerd. Als jij been geeft laat je de druk direct weer los zonder reactie, blijf dus je kuit aangedrukt houden tot je de lichtste reactie krijgt en laat los, evt gelijk terug naar halt en clickeren\snoepje. vanuit daar bouw je uit. Niet met sporen en zwepen, zoek naar andere mogelijkheden want die zijn er echt.
Odetje92 schreef:Is ze recent nagekeken door een therapeut? Ik zie als fascia therapeut veel paarden die door lichamelijke ongemak oefeningen niet kunnen uitvoeren of inderdaad moeilijk actief blijven
Ik zou dus zeker het lichaam eens goed na laten kijken
Elisa2 schreef:Hoe loopt ze onbelast aan de longe? is ze dan wel actief of ook niet?
Medisch na laten kijken is altijd goed, vitalbix haalt niet ieder paard voldoende energie uit.
Wat vind je paard leuk? veel flegmatieke paarden leven op van bijvoorbeeld bosritjes, het is belangrijk om te kijken waar je je paard door motiveert op een positieve manier.
De rest is rijtechnisch en daar worden al goede tips voor gegeven, simpel houden, been er af en zeer consequent en zacht blijven is daarbij belangrijk. Hoe zit je zelf? klem je niet bijvoorbeeld onbewust waardoor je het paard remt?
Elisa2 schreef:Is Ron naar Japan verhuisd? dat wist ik niet..maar kan me de redenen wel een beetje voorstellen. Ik heb 20 jaar geleden ook lang les van hem gehad en een jaartje bij hem gewerkt nog.
Lizenlotte schreef:Ik dacht ook dat mijn paard sloom was, maar weet nu we ook buiten hebben gereden dat er wel degelijk meer versnellingen op zitten dan de 1 en 2Mijn paard vind dressuur dus gewoon niks aan, kan dat bij jouw paard ook het geval zijn?
Lizenlotte schreef:Je doet nogal wat aannames zonder me te kennen.. Als er iemand is die niet trapt en in de mond rukt en ook al geen zweep gebruikt ben ik het, ik ben een recreatief ruiter die lol met haar knol wil en dus dressuur niet het belangrijkste vind. Mij zul je nooit op een wedstrijd zien, dat is helemaal mijn doel niet. Tuurlijk is de basis belangrijk daarom doe ik ook wat dressuur in de bak tussendoor onder begeleiding van een instructie maar meer als de basis hoeft mijn paard niet te kennen. Mijn paard is nog jong, (4) nog niet zo lang bij mij en hiervoor had ze nog nooit een bak van binnen gezien, ze is alleen in het bos gereden en verder niet. Best logisch dus dat ze dat wat ik nu af en toe van haar vraag niet interessant vind wat mij betreft. Als jij altijd buiten hebt mogen doen wat je leuk vind en dan ineens binnen moet werken aan dingen die nooit van je gevraagd zijn vind jij dat ook minder leuk toch als je jong bent? Zeggen dat mijn paard niet bij mij past en ik betere instructie moet zoeken zijn onzin, mijn instructie is prima en vooral diervriendelijk en of mijn paard en ik bij elkaar passen of niet kun je nu nog niet zeggen, ik heb haar pas 3 maand en ik ben zelf nog maar een maandje met haar bezig.