midgie schreef:Als hij de binnen teugel loslaat dus jij het idee heeft dat je geen contact meer hebt of eigenlijk niks voelt dan geeft je pony na, doe dan ook verder niks meer vragen goed is goed, juist belonen, je zal ook meren dat je pony in de rug ontspant, dus ook daarin niks meer vragen maar genieten van het moment dat je pony echt nageeft, leer daar een gevoel aan plakken en dat moment steeds groter te maken met de kleinste hulpen ,
De andere kant is dus in mijn beleving de slechte kant, dus voel op de goeie kant wat je aan de andere kant kan doen om je pony ook zo te laten lopen, dus jou op de juiste manier dragen , wat je kan doen is op de volte je buiten hand geven , dus helemaal geen contact hand naar voren en je binnen hand van de hals, met het gevaar dat hij op zijn binnen schouder valt en dat gaat zeker gebeuren, laat het gebeuren en probeer het op te lossen door je buiten hand van de hals te halen en een kleine ophouden door te zeggen volg die hand, alles zonder streng te worden , dan zul je heel snel dat goeie moment weer te pakken hebben, je paard loopt dan echt dragend op eigen benen , zonder invloed van de hand, probeer met je zit eens wat dingen uit als je dit doet, wat doet het paard als je te veel zit of wat als je op je boven benen balans zoekt?
Leer de rotatie van de ribben kast voelen, dan zul je daar in kunnen helpen in stelling en buigen enz enz.
Maar heel fijn te lezen dat je voelt wat er gebeurd, vele voelen niet
en kunnen het niet eens beschrijven
Ik moet zelf zeggen, ik vind het ook nog erg lastig, dus ik wist even niet wat het nou prcies was en waar het door komt, maar het is nu wel een duidelijkere beeld geworden! Bedankt!