afstanden (hindernis/draf balken)

Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
LiannS
Berichten: 1
Geregistreerd: 09-07-17

afstanden (hindernis/draf balken)

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 09-07-17 20:31

Ik heb een B, bijna C -pony en vroeg mij af hoe groot 1 stap-,draf- of galop pas is.
Als iemand dit weet hoor ik het graag!

Nana_x0x
Berichten: 291
Geregistreerd: 16-05-17

Re: afstanden (hindernis/draf balken)

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-07-17 09:29


damduns

Berichten: 49
Geregistreerd: 17-02-13

Re: afstanden (hindernis/draf balken)

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-07-17 11:41

Dit is per paard/pony verschillend. Wat je zou kunnen doen is gaan galopperen en dan de passen tellen op de lange zijde. Neem een begin en eindpunt. Bijvoorbeeld tussen M en F. Tel de passen. Meet de afstand van M tot F. En dan kun je het aantal meters delen door het aantal passen. Et voila, jij hebt de afstand van de galopsprong van je eigen pony.
Ik zou het wel een aantal keer doen en zorgen dat je gewoon 1 tempo aanneemt. Bovendien is het makkelijker met iemand vanaf de grond die mee kijkt en telt. Succes!

Janneke2

Berichten: 23646
Geregistreerd: 28-02-13
Woonplaats: Ergens in Drenthe

Re: afstanden (hindernis/draf balken)

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-07-17 11:59

Hetzelfde voor draf: meet de afstand M-B-F, tel het aantal passen (lichtrijden: op - neer: 2 passen).

Bedenk wel: je pony "moet de hoogte in" om over de balken te komen, dus leg ze in eerste instantie ietsje kleiner.
Wordt je dier op gegeven moment sterker, kun je de balken juist iets wijder gaan leggen (maar bedenk: uitgestrekte draf die ook nog eens over balken gaat is echt zwaar).