aeolusnr1 schreef:Goed dat je merkte dat er iets mis was, is ondertussen verholpen dus dat is ok.
Je let nu nog steeds op de oren , en eigenlijk is dat alleen maar goed te noemen, alleen denk ik dat je het een beetje verkeerd beoordeeld (het waarom een paard de oren beweegt).
Paarden laten met hun oren zien waar hun aandacht naar toe gaat.
Dus ideaal zou zijn één oor naar voren (richting waar ze heen gaan) en één oor naar jou toe (aandacht naar jou toe, wat ga je nu vragen.....) Uiteraard mag er wel een beetje beweging inzitten.
Maar als jij als ruiter bv ineens zou merken beide oren gaan ineens naar rechts, dan weet je als ruiter dat het paard zijn totale aandacht plots naar rechts heeft gezet, en dat is dan oppassen geblazen.
Paarden kijken als het ware met hun oren, en geven ook aan waar hun aandacht naar toe gaat.
Als ruiter moet je dit dus altijd gezien hebben, zonder echt naar de oren te kijken natuurlijk, want jouw focus moet gericht zijn op het doel waar je heen wil een heel stuk voor jou paard.
Opletten jouw focus, jouw zicht, is niet enkel met jouw ogen, dit is een combi van jouw ogen, jouw schouders, heel jouw borst en ook jouw navel, al deze delen moeten dus naar jouw doel gericht zijn.
Zo kan het paard bij wijze van gevoel aanvoelen waar jouw blik op gericht is, en wat dus het doel is waar je heen wil.
bedankt voor je uitleg
betekent eigenlijk als paarden tijdens het rijden oren naar achteren heeft het niet altijd boos is of pijn heeft