Allereerst staat je bericht verkeerd, dus ik heb getemd zodat hij verplaatst kan worden .
Daarnaast denk ik dat, ongeacht de leeftijd, oorlogsmisdadigers vervolgd moeten worden. Niemand mag ontsnappen aan zijn veroordeling door leeftijd of ziekte (ja, imo moeten mensen die op sterven liggen nog vervolgd enberecht worden voor hun daden in oorlogstijd).
Ik denk wel dat dit een interessante discussie kan worden!
Ik vind "oorlogsmisdaden" sowieso al discutabel, maar buiten dat is straffen bedoelt om de persoon iets te leren. Zodat de persoon zich in het vervolg wel aan de regels houdt. Een vent van 87 in een rolstoel gaat niet nog een keer 120 joden martelen dus is de straf nutteloos. Dat de nabestaande van de slachtoffers wraakgevoelens hebben is jammer voor ze, zij staan hier in principe los van. Een straf zou nooit opgelegd moeten worden in de vorm van wraak.
Ik denk dat het voor nabestaanden heel belangrijk kan zijn dat zo'n persoon berecht wordt. Of diegene dan nog in de gevangenis beland, doet er denk ik minder toe. Dit om het feit dat het recht dan nog steeds doet waar het voor is, zorgen dat de samenleving veilig is.
Ik zou dus ook stemmen voor een optie dat er wel berecht moet worden, maar dat iemand zijn straf thuis uit mag zitten oid.
Huiswerktopics zijn niet toegestaan in deze vorm. Je moet zelf je huiswerk maken en bij twijfel of iets wel klopt kun je op subforum STW vragen of je gedachten kloppen.