Sinds kort rij ik een paard die nogal dwars door de hulpen heen loopt. Met een lang teugeltje is er niets aan de hand en luistert hij goed. De problemen beginnen pas als de teugels wat meer op maat gemaakt worden. Het paard is de laatste tijd niet meer intensief gereden dus is nogal stijf/ niet in balans. Als ik bv een (grote) volte in stap vraag met een los teugeltje is er niets aan de hand. Wanneer ik hetzelfde vraag met de teugels meer op maat kunnen we ofwel de volte niet inzetten om het paard niet wil afwenden of kunnen we de volte niet vervolledigen omdat het paard halverwege de volte uitbreekt en een gans andere kant op gaat (dit geldt ook voor andere oefeningen). Ik begrens het paard met de buitenteugel en ondersteun met mijn benen.
Iemand tips hoe dit aangepakt kan worden?
(Les nemen behoort even niet tot de mogelijkheden)
Die van mij brak ook uit over zijn buiten schouder of ging de andere kant op. Ik geef hem dan met mijn zweep een mini tikje op zijn buitenschouder, meer aanwijzen, zodat hij door krijgt dat hij niet over die schouder weg mag lopen. Ook is oefenen op de binnenhoefslag een goede oefening. Daar heb ik veel mee bereikt.
De teugels niet korter nemen, dat kan pas als je paard voldoende gegymnastiseerd is, dat kost tijd (en lessen). Rijd je paard aan een kontaktteugel. Dat is een permanent zacht, vriendelijk, teder, gevend kontakt. Het paard bepaalt waar hij hoofd en hals draagt. De rest komt later.
moonfish13
Berichten: 18488
Geregistreerd: 20-08-07
Geplaatst: 10-06-15 07:13
Mijn pony had die neiging ook. Hier was longeren en rechtuit stappen aan de lange lijnen de oplossing. Hij kon het gewoon niet toen.