dit is mijn eerste post, over mijn eerste paardje!:D
hopelijk post ik het in het juiste forum etc.
Ik rijd sinds ongeveer 5 maanden een paard, voornamelijk van mijn leerkracht nu sinds 2 maanden van mij. Het is een 5 (bijna 6?) jarige merrie. Ze is voordat ik haar begon te rijden eerder recreatief gereden, door een recreatieve ruiter die ook eerder beginner was.
Ze is ook niet echt correct gereden denk ik, daardoor.
Ik vind haar bouw niet zo mooi, een echt damespaardje. Vroeger zag je makkelijk haar ribben, maar nu is dat al (GELUKKIG) weg, daar ik een 'streng' trainingsschema heb, haar voedingspatroon verandert is & ze weidegang krijgt. Ik wil haar graag nog wat steviger & gespierder krijgen..
Telkens opnieuw oefeningen doen etc want ze verliest, als ik een paar dagen mijn 'schema' niet gevolgt heb, aanzienelijk spiermassa. Ze is ook nog jong, dus daarom wil ik vanaf nu de juiste oefeningen etc doen.
Dit is mijn trainingscchema:
maandag: Totale rustdag op stal
dinsdag: max 3 kwartier. rijden en voornamelijk de basis, geen intenste oefeningen
woensdag: dressuur: intensieve les (+springen)
donderdag: dressuur: intensieve les (+springen)
vrijdag: dressuur: intensieve les (+springen)
zaterdag: dressuur: intensieve les (+ springen)
zondag: max 3 kwartier. Alleen basis
ik wil iedere zondag een bosrit maken, voor wat variatie te hebben, maar daar zijn we nog niet aan toe (tis een bangscheetje die nog niets gezien heeft buiten haar omgeving) wordt aan gewerkt

natuurlijk spring ik ook geen 4keer in een week, meestal 2 keer waaran 1 intensief (parcours: 90-100cm) en eentje meer als oefening (in- uitjes, in de correcte galop landen,..) en na een intensieve springles ook niet nog eens springen, dus geen 2 dagen achter elkaar zegmaar.
Dus om het kort te maken.
- Hoe kan ik spierenmassa opbouwen bij mijn paard ? (ook in de nek!)
- welke oefeningen zijn hier goed voor?