freeride schreef:ik zie niks vriendelijks in je rijden, je knuffelt wel, maar met rijden: continu teveel druk op de teugels, zadel ligt niet lekker en je hangt achterover met je schouders naar voren, 1 tip is hier gepast denk ik: neem les. het is niet mijn bedoeling je af te kraken, maar dit is voor het paard echt niet fijn, en dat vind ik belangrijker dan aardig zijn voor een nu nog onkundige ruiter.
Heb jij hetzelfde filmpje als mij bekeken? Erg onaardige reactie en ook een beetje misplaatst hier denk ik.
Je rijdt pas een jaar zeg je? Dan ziet het er echt al keurig uit hoor! En ja dat onbelans kan zeker komen omdat je nog niet zo heel erg lang rijdt
.
Probeer les te nemen met je verzorgpaarden. Daar leer je echt heel veel van!
Je beugels kunnen best iets langer, maar niet teveel. Het is zo te zien een springzadel en daar hoor je nu eenmaal wat korter in te zitten.
Let er wel op dat je je benen aan je paard houdt. Volgens mij is het best een vlugge of niet? Hoe tegenstrijdig het ook klinkt: rijden vanuit je been. Dus niet je been naar voren brengen en afsteken, maar houdt ze netjes onder je lichaam tegen je paard aan.
Het verliezen van je beugels zou kunnen komen doordat je nog te krampachtig zit tijdens de galop (en het doorzitten). Probeer te ontspannen en je been lang te maken. Druk uit oefenen op je beugels en je verliest ze niet.
Misschien kan je eens iemand meenemen (het liefst een instructrice) die jou aan de longeerlijn zet? Dan kan je zonder je druk te hoeven maken om waar je paard heen loopt op je eigen zit focussen.
Les nemen is heel belangrijk! Daar zou ik wel als eerste in investeren!