Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
StalNollie schreef:eerst die balken oefenen, daarna kleine kruisjes. hij krijgt het vanzelf door.
langzaam erop af en als hij weigert tik erbij. en nog keer proberen en zo door blijven gaan.
zeker niet de kans geven om hard te gaan zo leert hij het nooit.
oefenen oefenen oefenen.
StalNollie schreef:je hebt toch ook nog een stelen hakken aan je voeten zitten? flinke schop geven om zo maar even te zeggen en corrigeren.
of met je hand een klap op die billen.
Marley004 schreef:StalNollie schreef:eerst die balken oefenen, daarna kleine kruisjes. hij krijgt het vanzelf door.
langzaam erop af en als hij weigert tik erbij. en nog keer proberen en zo door blijven gaan.
zeker niet de kans geven om hard te gaan zo leert hij het nooit.
oefenen oefenen oefenen.
Dankjewel, maar er is wel een klein probleempje.
Ik rijd mijn paard over het algemeen niet met een zweep!
Hij reageert nogal heftig op een zweep.
Ik denk dat als ik hem een tik geef dat ik dan in mijn eentje over de hindernis vlieg...
RoyceMack schreef:Ik heb crossles genomen.
Het paard waar ik toen op reed was erg goed in springen, had ook een mooie techniek maar kon nog niet echt uitmikken. had het inzicht niet.
Ikzelf had niet voldoende ervaring om dat inzicht te creeeren en ben toen op crossles gegaan. Die instructeur liet ons eerst balken springen en daarna zijn we over gegaan naar boomstammetjes. Die boomstammetjes lagen precies achter elkaar dat het paard 7 of 8 sprongen achter elkaar moet maken. Telkens voordat het paard afzet, geef je been. Uiteindelijk ging het paard leren, dat been, afzetten betekend. Door heel veel te springen en veel verschillende sprongen te nemen, leer je vanzelf inschatten.
Betreft dat tempo, bij volle vaart heb je geen controle. Geen controle = geen sprong bij mij. Je haalt hem gewoon voor de sprong weg. en rijdt hem terug rond. Verzamel, en probeer opnieuw. Weer tempo te hoog? weer wegdraaien.
Net zolang tot ie moe is en als ie dan onder jouw controle op jouw been springt, belonen!
Met drafbalken zou ik persoonlijk nog even wachten omdat het in mijn mening moeilijker is voor een paard om drafbalken in een normaal tempo te lopen/springen dan een simpel sprongetje. Hij moet leren dat jij de controle wil hebben en als je die niet hebt, dat er niet gesprongen wordt.