Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
Whild schreef:Les is geen mogelijkheid, maar misschien zijn er wel ervaren mensen in je buurt die je willen helpen met Wanda. Bijvoorbeeld longeren met jou erop en hierbij kun je wel gebruik maken van de dingen die ze wél goed doet; namelijk reageren op stemhulp! Dat is al een heel goed begin.
Het lijkt een beetje alsof je pony niet altijd begrijpt wat je wil en daardoor zelf maar wat kiest om te doen. Dit mag natuurlijk niet als jij erop zit, want dat kan gevaarlijk zijn. Probeer met veel geduld en belonen als ze het goed doet hele simpele dingen te vragen. Kleine stapjes, bijvoorbeeld een nette volte in stap rijden is al goed.
Het idee dat je dominant over haar wil zijn, staat niet op een lijn met dat je respect en vertrouwen wil winnen. Wanda klinkt als een merrie die het niet zomaar pikt als een mens boos op haar wordt.
Respect en vertrouwen is iets wat veel langer duurt, maar wel een veel beter uitgangspunt is.
Echt waar, vraag hulp aan iemand die je op een geduldige en fijne manier kan helpen en als je alleen met haar bent, vraag dan dingen die ze wél goed kan en beloon haar.
Grondwerk is alles wat je met haar doet wanneer je er niet op zit. Loopt ze netjes met je mee aan het halster? Kan je haar achteruit zetten, hoeven makkelijk uitkrabben, opzij laten gaan, kan ze stil staan met poetsen? Dat zijn allemaal kleine dingetjes die misschien wel beter kunnen en als dat zo is, dan zal je dat ook merken in het rijden.
