Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
Captain schreef:Zonder handen rijden, zonder beugels rijden, zonder zadel rijden, met je ogen dicht rijden, achterstevoren rijden, springen zonder handen (wel met een knoop in de teugel!), in verlichte zit een paar rondjes draven..... Veel van deze dingen zijn handig om eerst even aan de longe te doen en dan los.
?

hoe meer jij kunt ontspannen, hoe beter je met de beweging van je paard kunt meegaan en hoe beter je balans zal zijn
TinePine schreef:Pas je wel goed in het zadel. Ik heb ook een tijdje in een zadel gereden dat voor mij te klein was. Dan krijg je ongemerkt een holle onderrug omdat je op de lepel zit. Dat zit ook voor geen meter. Balans ver te zoeken. Of heb je het ook bij andere paarden?
wordt het vanzelf beter
midgie schreef:Hoe is de balans van het paard?
Want een paard wat niet in balans loopt daar kun je ook niet in balans op blijven zitten en al helemaal niet als je zelf te gespannen zit, durf je zit los te laten en ook met een gevende teugel rijden, dan gaat het paard waarschijnlijk al meer ontspannen in zijn spieren en dan zul je voelen dat jij beter kan blijven zitten, dus het is loslaten en voelen en je paard onder je laten stappen, weet niet of je les hebt?