Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
Sombra schreef:Het Skala der Ausbildung is geen stappenplan maar een leiddraad. Een goed afgericht paard voldoet aan de bovenstaande punten, en deze punten vloeien in elkaar over.
Het belangrijkste bij het rijden is de correctheid van de ruiter, de zit en de fijnheid van de hulpen.
Het punt aanleuning is eigenlijk het belangrijkste punt want zonder aanleuning kunnen we geen zuivere takt krijgen en kan geen een oefening eigenlijk goed gereden worden.
Basis voorwaarden voor mij zijn dat het paard op de juiste manier ontwikkeld, dat de basis gangen/bewegingen beter worden en het lichaam (en geest) van het paard op de juiste manier ontwikkelen.
Japeloup schreef:Ik ben het met je eens, maar niet op het punt aanleuning, want alleen een recht paard kan aanleunen. Nageven zou ik in jou zin invullen.
Japeloup schreef:colette_007 schreef:De volgorde die jij noemt is scala volgorde en dus correct;)
Op wie doel je?
. Je doel is een paard die aan alle punten voldoet. Om hoger te komen word je op deze punten steeds zwaarder beoordeeld.