Weten jullie waardoor onze pony soms achter een grote stap zet bv met links en met d'r rechterbeen een kortere. stapt ze meer door en minder begrenst van voren dan stapt ze goed, ze is nog wel jong. Ze is niet kreupel.
nicky_rilana
Berichten: 6110
Geregistreerd: 26-07-10
Woonplaats: eerst werden we gebombardeerd en nu gaan we die mensen helpen, raar dorp woon ik
nou ik ken een paard en die doet dat dus ook en die heeft haar heup gebroken en mist op 1 bil de helft van de spieren. maar als je logies na gaat denken is het best logies dat hij dat 1e been niet zo ver er onder kan zetten dan de andere
GeraldineVD
Berichten: 1024
Geregistreerd: 10-04-11
Geplaatst: 11-12-11 19:40
Misschien even iemand aan de hand met pony op harde weg flink door laten stappen (op rechte lijn) dan kun je eerst zien of dat wel goed gaat. Dan hetzelfde in bocht naar links, en dan nog keer in bocht naar rechts. Kijken of je verschil ziet.
kaylah
Berichten: 256
Geregistreerd: 27-08-11
Geplaatst door de TopicStarter: 11-12-11 19:45
Op de weg loopt ze goed. Zou het ook nog onbalans kunnen zijn?
Die van mij deed het ook toen ik haar kreeg, was scheef, osteo heeft haar rug losgemaakt en ik heb met rijden veel op ontspanning en buiging gereden. Nu is het weg
kaylah
Berichten: 256
Geregistreerd: 27-08-11
Geplaatst door de TopicStarter: 11-12-11 19:51
Denk ook dat ze soepeler moet worden en iid recht richten moet op gehamerd worden. kijk het even aan anders de osteopaat erbij.
wat is recht gesteld? En hoe weet jij zeker dat je paard goed spoort? Hou je je handen wel stik genoeg of misschien te stil?
Wat ik nl. vaakz ie is dat paarden niet tactmatig lopen door inwerking van de ruiter. Als ze in de wei lopen zijn ze wel helemaal rad.
kaylah
Berichten: 256
Geregistreerd: 27-08-11
Geplaatst door de TopicStarter: 12-12-11 11:04
Omdat ik het wel eens opneem op video Dat zie ik ook als jurylid en en instructrice zijnde en weet ook wel wat je bedoelt. De vraag is ook meer in de trend of het door slapte kan komen en niet per definitie door het storen van de ruiter ik weet dat daar veel leed weg komt bij heel veel cominaties
Maar ik heb ook niet alle wijsheid in pacht gelukkig!
Het is wel een teken van onregelmatigheid. Misschien toch een keer goed na laten kijken? Kleine volte op het harde, om zo te kijken of toch niet iets dwars zit? Zo niet dat zou het idd gewoon door de bespiering kunnen.. Dan zou ik zeggen: kilometers maken! Lekker veel goed doorstappen!
Denk dat je paard scheef is, osteo is een goede oplossing, alleen als de ruiter het niet recht kan houden rijtechnisch dan komt het probleem weer terug. Dus rechtrichten met of zonder osteopaat