Begin met allerlei dingen op haar rug te leggen, jassen, borstels, dekjes, over haar heen hangen om de andere kant van de buik te poetsen ed. tot ze het normaal vindt dat er iets op haar rug ligt.
Dan eens een longeersingel om, eerst los vastmaken, dan voorzichtig steeds een gaatje strakker, binnen een minuut of 5-10, steeds eerst wachten tot ze ontspant. Haar daar eens mee longeren, dan een keer bijzetten.
Als ze daar niet op reageert dan eens een zadel proberen, eerst losjes dan gaatje voor gaatje strakker. Ook daar eens mee longeren, als ze het niet meer gek vindt dat er wat op haar rug ligt dan je broertje er een keer op.
Zo heb ik dat met mijn shet aangepakt, al had ik geen broertje, wel een meisje die op vakantie was bij ons op stal. Het voorbereidende werk had ik in de jaren daarvoor al gedaan. Jij kunt dat wel wat sneller, ben met mijn pony van veulen af aan bezig geweest zo 1 keer per maand.

Wil het dan nog niet dan zou ik er eens een osteopaat naar laten kijken, misschien zit er in haar rug iets niet goed waar ze last van heeft.