Ik zit erg in met het gedrag van mijn nieuwe verzorgpaard.
Via internet vond ik dit paardje om toch tijdens mijn studie nog wat met paarden te kunnen bezig zijn.
Mijn bedoeling was om gewoon veel op wandel te kunnen gaan enz.
Hij was erg mager toen de eigenaresse hem aankocht (kreeg geen voer omdat hij anders te heftig was
)Er werd bijna nooit gegaloppeerd met dit paardje omdat hij soms één bokje durfde te geven en andere ruitertjes die eens waren komen proberen vlogen er dan gelijk af en durfden natuurlijk niet meer.
De eerste keren rijden in de manege gingen goed, wel merkte ik op dat het dier nogal stijfjes is en ook niet gewend om zijn rug te gebruiken, vooral dan in galop. Het stukje van vijf minuten wandelen naar de piste legde hij ook braaf af zonder al te veel nerveus gedrag.
Hij had dus wel wat problemen aan zijn rug, dierenarts heeft hem toen behandeld en daarna weer toestemming gegeven om te rijden.
Maar de eerste keer dat ik met hem op wandeling ging liep het helemaal fout.
Hij had wel een week niet gereden hiervoor. Een meisje dat daar rijdt zou met me meegaan om me even de verschillende paden te tonen die er daar zijn en zij was voordien vaak met hem op wandeling geweest dus ze kende hem goed.
De hele wandeling ging perfect tot we op een gegeven ogenblik tegen het einde van de wandeling besloten om heel eventjes te galopperen. Toen begon hij te bokken en is niet meer gestopt met bokken terwijl ik er op zat. Het was zelfs niet zo dat hij er écht vandoor wou, of bang was, zijn doel was echt om mij er af te krijgen
! Ik heb dan ook nog nooit een paard zo gemeen hoog en bij iedere pas weten bokken.. Gelukkig krijgt een paard mij er niet zo gauw af anders waren er vast ongelukken gebeurd.
Ik heb hem toen aan het werk gezet en hem wat oefeningen laten doen om hem terug rustig te krijgen maar vanaf dat ik weer vooruit ging begon hij weer te bokken, zo vanuit stap of stilstand. Enkel als hij met zijn hoofd in de richting van de 'terugweg' stond werd hij iets rustiger.
Mijn conclusie: dit is niet normaal, dit dier heeft nog pijn aan zijn rug. Ook kwamen we bij een hele grote weg en aangezien ik hem niet onder controle had ben ik daar even afgestapt (iets wat je volgens het boekje nooit mag doen maar so be it, ik zit liever niet in een rolstoel voor de rest van mijn leven).
Eén of de andere typische macho kwam toen voorbijrijden compleet met echt gedrochten van bit en sporen en hulpteugels
. Die vond dat het paard zich aanstelde en dat we hem gewoon heel snel rondjes moesten laten draaien van zodra hij dom deed.Dat zag ik helemaal niet zitten dus kroop het andere meisje erop en uiteindelijk zijn we toch thuis geraakt.
Helemaal niet leuk natuurlijk.
En wat bleek volgende dag, je moest het dier zijn rug nog maar aanraken of hij schoot al weg van de pijn dus weer laten behandelen. (zie je wel)
MAAR de eigenaresse was de dag ervoor blijkbaar aan de hand gaan wandelen en toen is hij op de terugweg ook heel nerveus geworden en heeft hij haar de hele weg terug voortgesleurd.
Nu wil ik er niet meer op rijden zolang ik weet dat alles in orde is met hem, maar dat hij aan de hand zich ook zo slecht gedroeg moet er toch ook op wijzen dat hij zich ergens gewoon verkeerd gedrag heeft aangeleerd doordat er altijd een beetje te soft mee werd omgegaan.
Na zijn behandeling (lees: spuit in de rug en een week stilstaan), zijn er weer twee mensen mee gaan draven en stappen in de manege (hebben 4 x op en afgestapt zonder bankje) en op de terugweg bokte hij weer alleen werd hij meteen weer kalm.
De eigenaar van de stallen heeft de boom van zijn zadel een beetje breder gemaakt omdat deze wat krap was (gewoon nog een zadel van de vorige eigenaar dus of het goed ligt? heeft dierenarts zelfs niet naar gekeken
).Ik doe nu gewoon grondwerk met hem en longeer hem om hem eerst wat sterker te maken. Verder ben ik eens aan de hand met hem gaan wandelen, op de terugweg was hij nerveus en wou hij voor me uit lopen maar na een paar keer mijn grenzen te stellen was hij braaf.
Morgen komt dezelfde dierenarts nog eens...
Grote vraag: Wat moet ik hier nu mee?
(Sorry voor het lange chaotische verhaal
)