niet normaal aandraven---> slecht passend zadel?

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
luna_cockie

Berichten: 2167
Geregistreerd: 18-06-02
Woonplaats: Djalamabad

niet normaal aandraven---> slecht passend zadel?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-09-03 18:56

Heey

Ik reed ongeveer 2 weekjes terug voor het laatst(nouja,nu nog heel soms) op een paard,waar nu iemand anders op rijd.Ik reed altijd met een zadel die op alle paarden die daar staan goed ligt,ze hebben allemaal ongeveer dezelfde bouw.Ik heb nooit ergens last van gehad met dat paard,liep altijd mooi ontspannen en over zijn rug.

Nu rijd er dus een ander meisje op,met haar eigen zadel.Als ze stapt is er nix aan de hand,maar zodra ze wil aandraven maakt ie hele rare huppeltjes en gaat aangalloperen.Echt heel raar,zo heeft hij nog nooit gedaan.Het lijkt me niet echt logisch dat hij stijf is,want dan moet hij er toch ook in stap en galop last van hebben?

Ik dacht dat het misschien wel aan dat zadel kon liggen,dat als ie te krap zit zegmaar dat dat dan zijn ruggebruik belemmert.

Kan dat ook,of is dat onzin?

Anne_GTI

Berichten: 18689
Geregistreerd: 26-09-02
Woonplaats: Kan de rand van Zwollywood zien uit mijn keukenraam, daarom kijk ik liever in de kamer naar buiten

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-09-03 21:30

Kan, maar hoeft niet. Kan ook aan het meisje liggen. Lijkt me waarschijnlijker eigenlijk.

AlmostBlack

Berichten: 372
Geregistreerd: 07-08-03

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-09-03 21:46

Denk dat Annegti gelijk heeft. Let eens op haar manier van rijden. Teveel beengebruik ik combinatie met te veel ophouding kan (vooral bij jonge paarden) die reactie veroorzaken.

luna_cockie

Berichten: 2167
Geregistreerd: 18-06-02
Woonplaats: Djalamabad

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 09-09-03 07:15

Okee,ik zal er vandaag op letten.
Ik ga er straks waarschijnlijk zelf ook weer op...

Zonnebloem

Berichten: 6288
Geregistreerd: 14-06-03
Woonplaats: Volendam

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-09-03 13:31

kijk anders zelf of het zadel goed ligt, anders licht het denk ik aan haar

peggel

Berichten: 1134
Geregistreerd: 12-03-03
Woonplaats: Schijndel

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-09-03 13:43

denk ook dat t aan de ruiter ligt maar t zadel of een combinatie van beide kan ook.

angelke

Berichten: 5137
Geregistreerd: 28-04-02
Woonplaats: Brasschaat (België)

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-09-03 20:20

Ga jij anders eens op haar zadel? Dan zie je of het daar aan ligt.

YvonneS
Berichten: 3303
Geregistreerd: 28-04-03

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-09-03 20:34

Ik zou zoieso het zadel na laten kijken. Ik heb het zelf veel te laat gedaan bij me nieuwe paard en hij loopt nu helemaal scheef doordat het zadel scheef was. Kan ook aan het meisje liggen, denk dat het paard haar ff uittest.

Astragirl

Berichten: 2717
Geregistreerd: 20-07-03
Woonplaats: Westvlaanderen, Belgïe

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-09-03 13:29

idd, eerst nakijken, en langere teugels met beendruk, later terug iets korter nemen, veel van die overgangen rijden. Misschien heeft hij de kans niet om deftig in draf te gaan. Lachen