Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
Naranga schreef:Waarom oefen je pirouette in de stap? Het klinkt nu alsof jullie een wending om de achterhand aan het oefenen zijn.
Als je een echte galop pirouette wil, kan je paard al appuyeren? goed verzameld galopperen met genoeg sprong?
En waarom moet jij dat je verzorgpaard leren? Ik heb het idee dat jij er nog niet echt aan toe bent als je de logica achter hulpen niet snapt, dan kun je ook niet voelen wat het paard onder je doet en welk effect die hulpen hebben.
Charlot schreef:ester: ik weet wel dat iedereen het miss op zijn manier aanleert, maar ik wou er gewoon meer over weten! Voor mij is het een unieke kans dat ik zo'n niveau van dressuur mag doen. Hij wordt niet opgeleerd voor dressuurwedstrijden maar wel voor shows (wat ik in de zomer ook moet doen)
_Esther_87_ schreef:Charlot schreef:ester: ik weet wel dat iedereen het miss op zijn manier aanleert, maar ik wou er gewoon meer over weten! Voor mij is het een unieke kans dat ik zo'n niveau van dressuur mag doen. Hij wordt niet opgeleerd voor dressuurwedstrijden maar wel voor shows (wat ik in de zomer ook moet doen)
Ok...ik doe het dus heel anders. Ik begin op een volte van ongeveer 10/12 meter. Ik blijf dan in arbeidsstap, en ga eerst het paard leren om de achterhand naar binnen te zetten en achter over te gaan stappen. Pas als hij dit goed begrijpt en zonder spanning, en zonder te vertragen doet, draai ik eens door. Dat gaat dan doorgaans heel eenvoudig door mijn buitenhand en buitenbeen wat meer aan te leggen. Een vooral goed te blijven drijven met je binnenbeen. Ik doe het op deze manier omdat een paard dan veel minder snel de neiging heeft om stil te gaan staan, ze leren doe oefening namelijk voorwaarts aan. Ook leren ze beter overstappen, veel paarden stappen wel een keertwending maar draaien niet voldoende om hun spilbeen. Kortom een volledig andere manier!
Voor de duidelijkheid, ik heb het over keertwendingen in stap! Galop is een heel ander verhaal maar die bedoel je niet toch?