Leorah en Wainonia @ losrijden L1 wedstrijd

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Muronia

Berichten: 22053
Geregistreerd: 29-04-09
Woonplaats: Aan het kanaal, achter de spoordijk

Leorah en Wainonia @ losrijden L1 wedstrijd

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-03-11 18:35

Een vriendin van me heeft een paar korte filmpjes gemaakt tijdens het losrijden op wedstrijd afgelopen weekend. Het paard is nog maar een keer of 6 mee geweest op concours en we hadden nogal wat opstartprobleempjes doordat ze het zo spannend vond op vreemd terrein, dat ze tijdens de proef blokkeerde (lees totaal stilstaan en geen beweging meer in te krijgen) en ik twee keer de proef heb moeten afbreken hierdoor.

Gelukkig zijn we daar nu doorheen en ik neem haar regelmatig mee op vreemd terrein en naar wedstrijden. Dit weekend hadden we onze eerste (3!!) winstpunten in het L1, dus een flinke stap in de goede richting. We zijn twee dagen naar Oostwold geweest, daar was een competitie van 4 proeven in 2 dagen. Ik mag geen B meer rijden, doordat ik meerdere keren Z heb gereden in een grijs verleden, dus we zijn begonnen in het L1.

De merrie is inmiddels 8, maar ze is nog vrij groen zoals je leest. Ik ben nu sinds maart vorig jaar echt serieus met haar aan het werk. Ze was daarvoor al wel ingereden maar er is niet veel met haar gedaan. Ze is dit winterseizoen een beetje voorzichtig begonnen in de wedstrijden.

Het filmpje bestaat uit 13 losse korte filmpjes die aan elkaar geplakt zijn, om een beetje voor mezelf een beeld te vormen hoe het gaat met losrijden (is ook de eerste keer dat ik echt een filmpje van mezelf met haar zie). De kwaliteit is niet je-van-het, want het is met een telefoon gemaakt, maar ik denk dat je er wel één en ander uit kunt halen.

Uit reactie op spanning "dribbelt" ze steeds een beetje, vooral tijdens het losrijden, dus haar passen niet goed afmaken en stappen zit er eigenlijk helemaal niet in, is meer een dribbeldrafje. Ik probeer dat voorwaarts op te lossen, maar gevolg is tot nu toe alleen maar sneller dribbelen, dus ik laat dat even voor wat het is en denk dat ze door meer ervaring op te doen wel steeds meer gaat lopen ipv dribbelen. Tijdens de proef gebeurt dit gelukkig niet. Helaas is de proef zelf niet gefilmd, doordat de bewuste vriendin van het filmpje mij toen moest voorlezen :D

http://www.youtube.com/watch?v=f2l93OxrFjM

Niceee
Berichten: 197
Geregistreerd: 24-12-10

Re: Leorah en Wainonia @ losrijden L1 wedstrijd

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-03-11 19:01

Gefeliciteerd met je winstpunten! Erg leuk paard heb je. Ze maakt inderdaad haar passen niet mooi af, maar gelukkig dat dat in de proef beter ging. Wat me verder opviel is jouw nette handhouding: keurig stil. Heel veel succes in het L1!

maaikedewit
Berichten: 830
Geregistreerd: 31-12-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-03-11 19:02

Ik kan het nie zo goed zien maar ik vind dat je haar best wat meer naar voren mag rijden. gefeliciteerd met je winstpunten! succes!

Muronia

Berichten: 22053
Geregistreerd: 29-04-09
Woonplaats: Aan het kanaal, achter de spoordijk

Re: Leorah en Wainonia @ losrijden L1 wedstrijd

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-03-11 19:42

Niceee dank je!

maaike ik zei in mijn openingstopic dat meer naar voren rijden op dit moment resulteert in "sneller krabbelen", dus ik laat haar even zelf haar weg er in vinden tot ze meer onstpant en ik haar meer naar voren kan rijden zonder dat ze gaat krabbelen :)

Muronia

Berichten: 22053
Geregistreerd: 29-04-09
Woonplaats: Aan het kanaal, achter de spoordijk

Re: Leorah en Wainonia @ losrijden L1 wedstrijd

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 09-03-11 20:58

Tips en commentaar is welkom, of is het filmpje echt te onduidelijk?

LisErm94

Berichten: 1538
Geregistreerd: 07-05-10
Woonplaats: Brabant

Re: Leorah en Wainonia @ losrijden L1 wedstrijd

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-03-11 10:44

Ik vind het er netjes uitzien.
Ze loopt voor netjes constant en jij zit erg netjes.
Ik kan hier bijna geen tips opgeven maar omdat het HAW is: misschien kun je voor een beter beeld je benen stiller laten liggen in galop? Of is dit echt nodig met dit paard in galop houden?

Succes met wedstrijden en dat dribbelen gaat vanzelf weg ( weet ik uit ervaring)