Hoi Bokkers. Ik heb een vraag. Ik heb een paard wat ik mag rijden. Het is een 6 jarige. Ik rijd haar 5 dagen in een week. De andere 2 dagen heeft ze rust. Ik rijd meestal in de bak maar ook wel eens buiten. Is die een goed schema voor het paard? Ook was ik benieuwd wat voor schema jullie voor jullie paarden hebben en hoeveel keer jullie rijden? Groetjes Quincy
ThePast03
Berichten: 49845
Geregistreerd: 01-05-03
Geplaatst: 20-02-11 18:12
BEH --> RT-P
Anoniem
Geplaatst: 20-02-11 18:13
Zijn geen algemeen geldende schema's voor. Als 'ie net onder het zadel is en nog geen rijconditie heeft en je rijdt 5x per week een flink uur stevige baktraining dan is het gekkenwerk wat je doet. Maar als het een gezond en normaal doorgereden paard is met normale conditie en je rijdt 5x per week een gewone training en wisselt ook eens af qua werkje (dus eens een buitenritje of een sprongetje, of wat grondwerk) dan heeft je paard een heerlijk luizenleventje.
maradhja
Berichten: 772
Geregistreerd: 20-03-07
Woonplaats: Deurne
Geplaatst: 20-02-11 18:17
Hallo,
Ik heb een 4jarige, ik rijd haar zeker 6 dagen in de week. Ik rijd een half uur intensief, en daarnaast rijd ik haar een kwartier los, en stap ik een goed kwartier uit. Met goed weer maak ik altijd lekker een ommetje nadat ze goed heeft gewerkt soort van beloning zal ik maar zeggen. Ik beschik alleen maar over een paddock / rijbak dus vind het zelf belangrijk dat ze genoeg beweging krijgt. Ze gaat ook veel mee naar manege's om te rijden en andere omgeving te zien. En bosritten, die staan wel voorop.
Voor een 6jarige is het niet slecht 5dagen in de week rijden, maar het is maar hoe je rijd. * Ik houd er bijvoorbeeld niet van, om erop te kruipen aan te galloperen en na een uur mijn paard uitgepeigerd en vollop in het zweet terug op stal te zetten.
Wanneer je het rijden goed op en afbouwd en concequent een halfuurtje bv. rijd (ligt er maar net aan of je recreatief bedoeld (in de bossen oid, of in de bak) wanneer je maar goed opbouwd en afbouwd. Dan zie ik er geen kwaad van in. Mits het paard al aan voldoende conditie voldoet.
Ik rijd haar meestal ook percies het zelfde, een kwartiertje los. En dan begin ik pas echt met het werk. En dan ga ik meestal zo een halfuur. En dan nog meestal 10 minuten uitstappen.
ik heb een goed dressuur paard van 14 onder mij (hij heeft niet zo een mooi verleden) en ik rijd hem elke dag gewoon lekker in de wei (ik heb geen piste tot mijn beschikking) 2x in de week spring ik lekker (tot 80cm) en 2x rijd ik dressuur (wijkenen aan de teugel lopen enzo) en soms maak ik nog eens een buitelrit da andere dagen doe ik conditietraining en overgangen rijden 1x per maand komt mn vriendin mee en gaan we lekker voltigeren
zo houd ik er afwisseling in en gaat mijn KWPN ruin zich niet vervelen
Ik rij een elf jarige merrie en ik rij haar 3x in de week, de eigenaresse is nu zwanger, dus de drie andere dagen wordt ze gelongeerd, maar ik merk wel dat ze zich gaat vervelen.
Ik denk dat je een paard van zes ook lekker bezig moet houden, als is het inderdaad met afwisseling!
ik vind 3 of 4x in de week rijden in de bak meer dan genoeg hou het leuk voor de paarden en ook mijn paarden in de z2 rij ik niet vaker en haal wel winst en mijn paarden hebben er ook heel veel plazier in
Poiuytrewq
Berichten: 15421
Geregistreerd: 06-09-05
Geplaatst: 22-02-11 00:38
Mjin merrie wordt in April 6 jaar en ik rijd z'n 3x per week. (om de dag, vaak ook een dag niet) De rest vul ik op met lange lijnen, dubbele longe en gewoon los in de bak en vaak een eind wandelen. Rijden ook vaak buiten. Beetje conditie en kilometers rechtuit maken .
Als je meer dressuurmatig vooruit wilt gaan vind ik 5 dagen per week rijden heel normaal hoor. Zeker als je het ook afwisselt met buitenrijden of eens een sprongetje.
Mijn paard is over een maand 6 jaar en ik rijd hem 5 dagen per week. Hij heeft 1 dag rust en andere dag longeer ik hem. Hij staat sowiezo elke ochtend in de stapmolen.