Alvast bedankt!
Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
!
lovemario schreef:hele overdreven hulpen geven als het ware. buiten hand sluiten, binnenhand kneden, en je binnenbeen goed aandieuwen. zo heb ik het geleerd![]()
succes
lailapri schreef:lovemario schreef:hele overdreven hulpen geven als het ware. buiten hand sluiten, binnenhand kneden, en je binnenbeen goed aandieuwen. zo heb ik het geleerd![]()
succes
Ik schrik hiervan!
Rijden doe je vanuit je zit zo ook wijken. niet door overdreven hulpen, kneden en nog harder aanduwen. Het is duidelijk dat zowel bij ruiter als pony een stukje basis mist, daar moeten ze naar terug olv een passende instructrice die problemen kan oplossen ipv verleggen.

p_a schreef:Ik heb wel les, maar mijn instructrice zegt dat ik hem met mijn zweepje bij moet drijven van achter, maar ik kan in de proef niet even mijn zweepje in de andere hand pakken (dus als ik bijv. in de rechterhand mijn zweep heb, dan wil hij niet naar rechts wijken en andersom..)
lovebelly schreef:Ik weet niet of het al vermeld is hoor, maar hier mijn tips.
1. Neem wat druk op je buitenhand en plaats beide handen naar de kant die je op wilt.
Is meer druk nemen nodig of krijg je meer druk doordat je stelling vraagt met je andere hand?
2. leg je binnenbeen wat achteren en drijf goed & duidelijk aan.
Deze stap zou ik nu nog niet benoemen ik zou beginnen dat je met je bekkenhelften waarvan beide voorwaarts meegaan met de beweging, dus een ruiter moet dat eerst kunnen je binnen bekkenhelft schuin naar voor meebeweegt en je buiten bekkenhelft nog vooruit voorwaarts meebeweegt, dan kom je ook gelijk een klein beetje op de andere kant te zitten wat jij in de stap hierna bedoelt
3. Ga zelf wat meer naar de hoefslag toe zitten, een paard wil graag ónder je lopen.
Dan ga je je been erbij betrekken die je bekken volgt en verder mooi om het paard heen afhangt, en dan met name de bovenkant van je kuit in de beweging mee vanuit je bekken
4. Als hij niet reageerd neem je een zweepje mee en geef je een klein tikje.
Eventueel bij zeker weten de juiste hulpen kun je met je zweepje ondersteunen, maar weet wel dat niet alle paarden meteen even schuin voorwaart/zijwaarts kunnen bewegen. Sommige kunnen over een hele lange zijde nog geen halve meter maar hebben dan heel erg hun best gedaan, een ander doet gewoon 10 meter met zijn hoef in zijn neus
Neem in het begin met 1 pasje al genoegen, hij hoeft nog geen 5 meter de eerste keer,
en ook nog niet helemaal zoals Adelinde Cornelissen. Als hij zn binnen voorbeen iets over
zn buitenvoorbeen plaatst is dit al heel goed. Belonen en weer proberen. Steeds een stapje
verder.
![]()
Aan de hand beginnen kan ook makkelijk zijn. Je zit dan niet in de weg óp je paard en je
kan toch de hulpen geven. (niet de beenhulpen maar je kan het wel aanleren...)
Succes!