Je zegt dat hij er sinds zaterdag staat en ik denk te lezen dat er naast hem maar 1 paard staat: die ene merrie dus?
Dan is het niet zo heel gek hoor: je paard komt in een nieuwe omgeving, allemaal spannend, niet vertrouwd, alles ruikt en klinkt anders; je paard wil niets liever dan dat iemand zijn handje vasthoud om hem te leiden en te laten zien dat het niet eng is. Toevallig is dit het enige andere paard in zijn omgeving: de merrie! Niet zo gek dat hij er zo aan plakt en dat hij nerveus wordt als ze weg is, zijn steun is weg en dan wordt hij nerveus.
Het kan minder worden, maar dan is het wel belangrijk nu al te beginnen met kleine stapjes te ondernemen met jouw paard alleen. Hij moet de nieuwe situatie leren vertrouwen en ook geloven dat er niks aan de hand is als de merrie even uit zicht is. Dit 'uit zicht' bouw je uiteraard op: 10 seconden, 1 minuut, 5 minuten, kwartiertje, enz. enz.
Je paard heeft het nu eenmaal in zich graag op een ander 'te leunen', zorg dat hij dat ook op jou kan en als je veel stapjes met hem onderneemt bouw hij waarschijnlijk ook nog wat eigen vertrouwen op zodat hij ook 'even op zichzelf' kan blijven als de merrie even weg is en jij daar niet bent.