Allereerst, welkom op bokt. Het is wel een apart eerste topic wat je hier aanmaakt. Je paard is niet blij, ik denk idd aan pijn, of een slecht passend zadel, en misschien is hij die wisselende ruiters ook wel zat en heeft - ondanks dat je de indruk krijgt dat het niet zo is - toch een vaste persoon nodig.
Dus zou ik hem uit de lessen halen en compleet laten doorlichten, en ook even kijken naar het harnachement. Wanneer is de laatste keer de Tandarts geweest? Wat is er verandert, heeft hij een andere box, andere buren, andere mensen die mesten of lesgeven?
En ik vraag me af waarom hij in eerste instantie al 3 jaar in de lessen meeloopt, en waarom je nu ineens wel tijd/zin/middelen hebt om hem uit de lessen te halen en er zelf op te gaan rijden? Wat is de reden geweest dat hij in eerste instantie de lessen inging?