Ben net begonnen met een leuke merrie zadelmak te maken, lekker alles rustig aan en op een gemakje. We overhaasten niks..
Nadat ze een keer een klein stukje over de weg is geweest met mij erop en iemand die haar leide begon ze met haar voorbenen te slaan op het asfalt. Dit ahd ze nooit eerder gehad, en het is een beetje alsof ze het niet mee eens was / boos was. Toch wandel ik ook wel vaak met haar en dan lopen we beste stukjes om en dan is het oortjes erop en gaan met die banaan. Zo ook toen ik erop zat, oortjes erop...
De keer erna begon ze dat 'trappen op de grond' ook ineens in de bak te doen, elke keer als ze het deed corrigeerde ik haar met EEH. Nu is dat dus afgelopen, maar na die keer dat we even een kort stukje buiten stapte is ze ook opeens gaan schudden met haar hoofd. Alleen in stap..
Als ik stap dan schud ze echt gigantisch veel telkens.. ga ik draven is er niks aan de hand en vooral wanneer ik haar los heb dan zoekt ze mijn hand ook echt op. Buiten het rijden om heb ik haar niet zien schudden met haar hoofd, echt alleen in stap..

Ik vraag me af waar dit vandaan komt, dacht eerst aan haar tanden.. maar dan hoort ze het toch ook in draf te doen waar ike igenlijk meer contact met haar heb dan in stap?
Ik rijd haar verder eigenlijk met een vrij losse teugel omdat ik ontspanning erg belangrijk vind, heb hem al is een keer er wat meer bij gepakt om te kijken of het dan ophoud of juist erger wordt maar er veranderd dus helemaal niks..

Ze is verder heel makkelijk met bit in doen, en ze zoekt duidelijk je hand ook op wanneer ze lekker los is. Ik heb geen last van protest eigenlijk, puur alleen dat schudden in stap... en vraag me toch echt af waar dit vandaan komt? Kan me haast niet voorstellen dat het ongeduld of iets is, en als het iets medisch zou zijn dan hoort ze het toch ook in draf te doen? En aan de longeerlijn...?