Aan galopperen.

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
xJess

Berichten: 2482
Geregistreerd: 17-08-08

Aan galopperen.

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-03-10 18:34

Hoi,
Op de manege hebben wij een draver staan. Het is een heel lief paard, maar hij gaat heel moeilijk in galop. Als je door gaat zitten en de hulpen voor galop geeft gaat hij heel hard draven (logisch want het is een draver). Maar je kan ook geen zweepje bij hem gebruiken, want dan is hij niet te houden.
Weet iemand een tip om hem goed in galop te krijgen? Ik heb namelijk zondag een wedstrijd op hem, dus ik hoop dat hij dan goed in galop gaat.
Groetjes. :)

caneitje
Berichten: 25
Geregistreerd: 11-03-10

Re: Aan galopperen.

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-03-10 18:52

Veel oefenen, en vooral goed op jezelf letten.
Geef je doe goede hulpen wel?

xJess

Berichten: 2482
Geregistreerd: 17-08-08

Re: Aan galopperen.

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-03-10 19:17

Ja ik geef wel de goede hulpen, want verder heb ik dit bij geen ander paard. (En dat zijn niet alleen manegepaarden)

KimEentjes
Berichten: 35
Geregistreerd: 07-02-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-03-10 20:21

oefenen, oefenen en oefenen zorg dat je een duidelijke hulp hebt die je ook echt alleen voor het aangalopperen gebruikt en let dus heel goed op wat je zelf precies doet en hoe je paard daarop reageert. Beloon binnen drie seconden dan kan je paard het namelijk nog verbinden met de oefening anders legt je paard die verbinding namelijk al niet meer.

Jeanine95

Berichten: 20
Geregistreerd: 08-03-10
Woonplaats: Hazerswoude Rijndijk

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-03-10 22:53

ik heb zelf ook een draver,
en dravers vinden het inderdaad erg moeilijk om goed aan te springen in de galop.
dus blijven oefenen!
je kunt zo'n beestje niks kwalijk nemen.
succes ermee!

xJess

Berichten: 2482
Geregistreerd: 17-08-08

Re: Aan galopperen.

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 12-03-10 16:00

Okee, bedankt allebei :)

runasays

Berichten: 334
Geregistreerd: 31-10-09
Woonplaats: Amstelveen

Re: Aan galopperen.

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-03-10 14:30

Probeer hem eerst nageeflijk te rijden, vanuit daar galloperen dravers makkelijker aan, met het hoofd omhoog gaan ze al snel harddraven of telgangen.

marisjee91
Berichten: 29
Geregistreerd: 23-11-09

Re: Aan galopperen.

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-03-10 17:51

succes ermee lijkt me erg moeilijk

Pluttersput

Berichten: 15042
Geregistreerd: 11-09-05

Re: Aan galopperen.

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-03-10 17:54

Als je aangalloppeert, probeer het dan vooral in de hoeken te doen. Als je die goed doorrijdt, heb je in elk geval de buiging al in het lijf zitten. Wellicht springt hij dan lekkerder aan.
Als hij heel hard gaat draven, pak je hem dan wel terug? Of blijf je drijven vanuit het draven, tot hij in de gallop gaat? Je kan hem het beste terug pakken, terug naar de ontspanning rijden, en dan nog eens proberen.

Succes ermee!

0727miep
Berichten: 29
Geregistreerd: 26-02-10

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-03-10 18:01

Aan de longe laten galopperen is ook een goede optie. Als hij in galop gaat, zorg dan dat je een stemhulp geeft en een paar keer herhaalt. De bedoeling is dat je paard een link gaat leggen tussen de stemhulp en de galop.
Als je traint, kun je dan met behulp van die stemhulp je paard aan laten galopperen. Uiteraard in combinatie met de been- en teugelhulpen. Als dat goed gaat, kun je je stemhulp weglaten in de toekomst. Wel zo handig als je wedstrijd hebt, natuurlijk.
Dit kan wel even duren, want dravers zijn gewend te stuwen met de achterhand en niet te dragen. Voor de galop is het nodig dat ze kunnen dragen. Daarnaast zijn ze er niet voor gefokt (ze kunnen het wel hoor) en soms is de galop als het ware afgeleerd.
Toch is het mogelijk, hoor. Geduld en beleid!

craje
Berichten: 57
Geregistreerd: 16-10-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-03-10 20:57

je kunt in de bocht van de bak een balk leggen waar hij overheen moet draven. Precies op het moment dat hij over de balk gaat geef je de galophulp. Als je geluk hebt springt hij dan boven de balk aan in de galop. Wat je ook kunt proberen als hij kan wijken, is vanaf de middenlijn wijken naar de hoefslag en bij aankomst op de hoefslag aangalloperen. Hij heeft dan de juiste houding en stelling voor de galop en krijgt het dan misschien makkelijker voor elkaar. Het moeilijke voor een draver is dat ze bij het aangalloperen de beenzetting van de draf moeten doorbreken. Maar ze hebben zo'n sterke aanleg voor de draf dat ze er eerder voor kiezen om hard te draven dan om de beenzetting te doorbreken. Dat moet jij dus zien te doorbreken. Belangrijk is dat je hem ook een beetje verzamelt kunt houden. Als je de hulpen voor de galop geeft moet je hem bij je kunnen houden zodat hij niet voor weg rent. Door hem voor bij je te houden en achter te drijven onderbreekt de achterhand het drafritme en valt hij in de galop. Maar nogmaals, een balkje helpt misschien omdat hij dan al de neiging heeft om een sprongetje te maken en dan zo in de galop valt.