) uitgebreid gebruik gemaakt van het feit dat we eindelijk in het Hoge Noorden zaten.Mander is geboren in Tolbert, op zo'n 40 km bij MarijeR vandaan. Na wat heen en weer gemail hadden Ed en ik afgesproken met de fokkers dat we vandaag langs zouden komen.
Het overtrof al mijn verwachtigen, geweldige mensen
, mooie entourage en perfecte haflingers! We hebben een heleboel fotoboeken doorgekeken, waaronder diverse met heel erg veel foto's van mijn superstuk. Als veulen, als jaarling, als 2-jarige, etc.Mander zijn maatje, Strienco (de foto hieronder is gemaakt van hun twee toen Mander een jaar of 2 was) staat nog steeds bij de fokker.
(Mander links, Strienco rechts.)

Strienco (zoals hij nu is) ligt lekker in de bak te genieten van het zonnetje:

En een close-up:


Nog een mooie van Strienco:

De voorste dame op de onderste foto is Anke, zij is een halfzus van mijn Mander (zelfde moeder). De achterste is -als ik het deze keer wel goed doe
- Mainde:
En natuurlijk de mooiste dame in kwestie, de dame waar we vooral voor kwamen, Mander zijn mama; Anniek van het Wevershoes: (Anniek is inmiddels al 17 jaar, maar dat zie je werkelijk niet aan af!) Op deze foto ook te zien de fokker van Mander, Henk Mulder.

Nog een keer mama Anniek:

En de mooiste poseerfoto van mama:

Anniek der hoofdje:

Binnen in huis hadden ze diverse hele mooie tekeningen hangen van de haflingers bij hun gefokt. De 'achternaam' van Mander is vd Rythpluim, dankzij mijn bezoek weet ik ook waar dat vandaan komt. De Ryth is een klein beekje vlakbij de stal waar ze wonen, en de pluim, tja die spreekt voor zich

Hieronder alle 'fokproducten' van Anniek:
VLNR:
Mander, Norrit, Anniek, Anke en Anne... (oei, ga je schamen Esther, ik ben haar naam kwijt
Annefloor)
Het was geweldig om eens te zien waar Mander is opgegroeid en om zijn fokkers te leren kennen en vooral mama in het echt te zien! Het was een waanzinnig leuk bezoek en ik (we) hebben ons er uitstekend vermaakt! We komen graag nog een keer terug!

Vanaf Tolbert was het een klein kwartiertje rijden naar Drachten waar we Judibo (Judith) en Minkieboy (Alie) gemeet hebben. Omdat ons programma ietwat was uitgelopen kwamen we pas tegen 4 uur aan op stal. Judith moest om 8 uur weg naar Tenerife (wat erg!
), ondanks dat het kort was, was het zeker krachtig! Dankjewel dames, als ik weer in het Hoge Noorden ben wil ik graag nog eens meeten, maar dan wat langer! 
Judith op Donja: (voor het eerst ZONDER zadel!
)
En het grote Minco-monster, Minco heeft dezelfde vader als Mander, maar als ik de verhalen begrijp heel andere streken (gelukkig
) en Mander is maar 11 cm kleiner dan Minco!
De foto is niet echt op zijn voordeligst, maar IRL waren beide haffies

De vlek op de lip van Minco: (Mander heeft er ook een op zijn lip, zal morgen een foto maken en plaatsen.....Kijken of ze dan toch ergens broers zijn!
)
Na het bliksembezoek aan beide dames zijn we doorgereden naar Sil, waar Colin de eerst komende maanden samen met Buddy aan een stevige werkvakantie gaat beginnen, toch Colin?

We waren, dankzij een file van weet ik veel hoeveel kilometers! pas na 12 uur thuis.
Iedereen bedankt die mij deze fantastische dag heeft laten beleven!

.

Strienco is echt mooi!
Hij heeft een erg mooie moeder
Zal wel geen merrieding zijn dan 

