Stelling geven

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Domesco
Berichten: 170
Geregistreerd: 08-01-10
Woonplaats: Borne

Stelling geven

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 13-01-10 16:41

Mijn paard wil heel moeilijk stelling geven en brengt ook heel snel het hoofd omhoog als ik iets met mijn handen doe, weet iemand wat ik hiermee moet?
Laatst bijgewerkt door Scum op 14-01-10 08:21, in het totaal 1 keer bewerkt
Reden: titel aangepast

_Pasja_

Berichten: 1273
Geregistreerd: 08-09-07
Woonplaats: Leiden

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-01-10 16:42

Misschien heeft ze last van haar tanden?

Sannanasje

Berichten: 1574
Geregistreerd: 24-04-09
Woonplaats: Oosterhout NB

Re: Steling geven

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-01-10 16:44

Probeer haar eens los te werken in de hals, miss heeft ze 'last' van te strakke spieren, veel voltes beide kanten op, of longeren om haar losser te maken kan ook werken.

En idd wat Pasja zegt, miss haar tanden, als ze dit eerder nooit deed zou het daar best ook aan kunnen liggen.

Domesco
Berichten: 170
Geregistreerd: 08-01-10
Woonplaats: Borne

Re: Steling geven

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 13-01-10 16:47

Ik rijd haar nog niet zo lang, heeft eerst altijd in 4-span gelopen. En last van de tanden heeft ze ook niet.

_Pasja_

Berichten: 1273
Geregistreerd: 08-09-07
Woonplaats: Leiden

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-01-10 16:53

Waarschijnlijk vindt ze het dan moeilijk of snapt ze je niet helemaal. Heb je ook les? En heeft ze ook geen last van haar rug?

Domesco
Berichten: 170
Geregistreerd: 08-01-10
Woonplaats: Borne

Re: Steling geven

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 13-01-10 16:54

Ja, ik heb wel les en ik krijg haar dan ook wel laag, maar zodra ik iets met mijn handen doe gaat haar hoofd omhoog en met been sturen enzo snapt ze ook nog niet helemaal.

_Pasja_

Berichten: 1273
Geregistreerd: 08-09-07
Woonplaats: Leiden

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-01-10 16:56

Oké dat is wel lastig! Kun je uitleggen wat je precies met je handen doet?

Domesco
Berichten: 170
Geregistreerd: 08-01-10
Woonplaats: Borne

Re: Steling geven

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 13-01-10 17:01

Okee het gaat als volgt:

Ik rijd gewoon rustig en door met mijn handen te spelen gaat ze naar beneden lopen, als ik stelling ga vragen, mijn hand iets opzij doe, gaat haar hoofd meteen weer omhoog. Of ze blijft gewoon naar beneden lopen en gaat als een plank door de bocht.

Domesco
Berichten: 170
Geregistreerd: 08-01-10
Woonplaats: Borne

Re: Steling geven

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 13-01-10 17:03

misschien dat het komt omdat ze altijd in 4- en 2-span heeft gelopen, dan lopen die paarden heel vaak met het hoofd hoog.
daar dacht ik in eerste instantie aan.

aeolusnr1
Berichten: 4303
Geregistreerd: 05-10-08
Woonplaats: St. Job in't Goor , Antwerpen , België

Re: Stelling geven

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-01-10 13:57

Inderdaad dit is een typisch probleem bij koetspaarden, die buigen niet in de bochten, komt door die berries die ze gewoon zijn naast hun lijf van in het gespan.
Maar je kan er natuurlijk ook wel op gaan trainen natuurlijk, vooral zijdelingse buiging, eerst beginnen bij hoofd en nek en hals (laterale buiging)
Ook er op werken dat je paardje echt aan het been is, been is gelijk aan weg, wijken voor druk, heel strikt op zijn, verder uiteraard longewerk, dubbele lijnen, en grondwerk.
En van in het begin werken aan nageeflijkheid, paard mag niet aan het bit komen, niet vastpakken of tegentrekken.

miriampanini
Berichten: 30
Geregistreerd: 29-12-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-01-10 18:11

ik denk ook dat ze last heeft van haar tanden, mijn paard had dat ooit oo!

Domesco
Berichten: 170
Geregistreerd: 08-01-10
Woonplaats: Borne

Re: Stelling geven

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 14-01-10 20:07

ik heb op internet gekeken naar de symptomen die een paard zou hebben als deze last heeft van de tanden maar mijn paard voldoet aan geen van deze!
hoe ben jij er dan achter gekomen dat ze last had van de tanden?
rijd je je paard nu ook bitloos?