Moderators: Firelight, Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight
oh_oh schreef:Ik heb vandaag een haflinger ruin gereden van kennissen. Het is een jong beestje 5 jaar oud. Aangereden gekocht, maar verder weinig door gereden. Een jaar geleden heeft er voor het laatst iemand op "gereden". Het was naar hun zeggen eerder door het land rennen, en door de omheining heen. Hij staat heel soms voor de marathon wagen. Daar is hij ook een brok spanning. Ze zouden graag willen dat er weer op gereden wordt. Er werd mij gevraagd of ik het wilde proberen.
Vandaag heb ik er voor het eerst opgezeten. Eerst de haf aan de longe met zadel. Ik wilde eerst zien hoe het op het zadel reageerde. Daar reageerde hij helemaal niet op.
Ik ben vervolgens op het zadel gaan hangen en heb de haf overal betast. Ik zou er zo af kunnen springen dus wanneer hij zou "flippen".
Maar het beestje was braaf en ik ben licht in het zadel gaan zitten. De eigenaar heeft hem eerst aan de longe gehouden en daar merkte ik dat hij heel gevoelig is op het been. Hij is reageert dus niet op het gewicht in het zadel maar juist op aanraking van het been. Dan vliegt hij er van door in draf en het liefst hard. Hij is wel te sturen maar dat is nog niet bevestigd. En de rem zit er ook nog niet goed op. Hij is vrezelijk sterk.
We zijn wel los gegaan van de longe en ik heb vooral eerst gestapt. Door het gehele weiland heen. Wanneer mijn been hem raakt spurt hij er vandoor. Ik neem dan terug met de zit en een beetje teugel om te voorkomen dat hij nog harder wordt in de mond. Dit ging eerst niet zo snel maar na zo'n 20 minuutjes rijden was hij al makkelijker terug te halen naar stap. Regelmatig heb ik hem halt laten houden en op de plek laten ontspannen, ook daar reageerde hij gaande weg beter op. Bij gewenst resultaat direct belonen door stem en een wrijf aan zijn nek.
Maar..... ik heb veel wendingen gemaakt en voltes in stap en draf. En daar zit een lastig probleempje. Het sturen is nog niet goed bevestigd en hij reageerd dus heftig op mijn been. Wanneer ik op een volte zit valt hij naar binnen wat erg logisch is en daardoor wordt de volte op den duur heel klein en hij is dus nog niet naar buiten te sturen. Wanneer ik mijn been licht aanleg om hem naar buiten te drijven reageert hij heel extreem. Hij spurt weg en bokt. Hij was wel vrij snel weer rustig te krijgen.
Hij is erg lief maar reageert zo heftig op mijn been. Terwijl ik heel subtiele hulpen geef. Vrijwel niet dus. Ik ondersteun hem met mijn stem aangezien hij ook in het span staat zo nu en dan.
Ik rijd heel rustig en alleen stap en draf, heeft iemand een idee hoe ik ervoor kan zorgen dat dit dier zich meer ontspant?
Ik weet dat hier veel geduld bij nodig is en ik weet ook zeker dat dit een fantastisch dier kan zijn om op te rijden. Het dier is niet bang voor mij in het zadel het is dus puur aanraking met beenhulpen.
Ik heb 3 jaar terug een jaar paarden zadelmak gemaakt bij fokker maar dit nog nooit meegemaakt. Dan ging een paard vaak in staking als het iets niet begreep. Stil staan bokken/omhoog komen e.d. Maar deze staakt dus niet doormiddel van stilstaan en stijgeren.
Hij reageert goed op drrrrrrraf en hoooo en braaaaaaf. Ik maak bij het terugnemen een kleine ophouding met de hand en ga vooral heel diep zitten. Bij gewenst resultaat direct belonen door ontspanning/stem of aai. Na een tijdje ging dit wel beter. Maar bij een perongelukke aanraking schiet je zo weer in de draf of versnelde draf.
Deze eigenaar longeert hem niet vaak. Wel voor de weidesleep en aan de dubbele longe mennen. Hier reageert hij dus op stem.
Galop dat doe ik voorlopig nog niet met hem. Ik wil eerst dat hij mijn benen rustig accepteert. En terug te nemen en te sturen is.
Als ik er naast sta mag ik hem overal aanraken. Ook bij het opstappen niks raars. Op de plek van mijn benen kun je hem prima aanraken.
Iemand tips?