Ik rij teveel met mijn handen en te weinig met mijn been, ik ben bezig om mijn bovenstel te leren ontspannen, ik heb spierballen dat wil je niet weten.
In stap heb ik het zover dat ik Gammon vrij regelmatig aan de teugel kan laten lopen en de tijdsduur wordt ook steeds wat langer. Alleen in draf raak ik hem volledig kwijt. Hij gaat meteen zijn neus in de lucht gooien om aan de druk te ontkomen. Ik heb het 2x met slof geprobeerd maar hierdoor kwam hij nog meer in verzet als ik zonder reed. Hier ben ik dus maar mee opgehouden. Gaby (die me les geeft) probeert het me te leren door in stap de pas te versnellen om zo het gevoel beet te houden maar het lukt me zo slecht.
Soms denk ik dat het aan zijn bouw ligt, een tinker met een korte rug of dat hij een rugprobleem heeft maar bij Gaby kan hij heel mooi lopen. Dus op de één of andere manier is er iets mis met mij rijstijl waardoor ik hem in draf compleet verlies.
Is er iemand die een tipje kan geven ondanks dat het moeilijk is zonder het geheel te zien?

Wat dat aangaat is Gammon mijn grootste leermeester! 
Leuk peerd man, werklustig en dienstbaar voor je...
en met verlichte zit ben ik al snel geneigd om aan de teugels te trekken en met mijn bovenlichaam naar voren te kantelen.
Je moet eerst de motor activeren om hem nagevelijk in draf te krijgen, want anders kan hij er onderuit door in te houden en zo meer teugelruimte te krijgen. Goed je been er aan houden dus!!! Ook als je zo wegdraaft! Als hij kan ontsnappen, was hij niet genoeg aan je been en reageerde je te laat met corrigeren (en hij is natuurlijk niet makkelijk
)