Wat voor borstriem bedoel je, een borsttuig dat soms gebruikt wordt om het zadel op zijn plaats te houden? Of bedoel je een martingaal?
Als je inderdaad een martingaal wilt gebruiken om te voorkomen dat je jonge paard zijn neus in de lucht steekt lijkt me dat niet zo handig, je pakt dan namelijk niet de oorzaak aan waarom hij dat doet.
Je paard en jij zijn dan veel meer gebaat bij goede les van een instructeur die je helpt met een goede zit en goede hulpen om je paard te leren op eigen benen te lopen, zijn rug goed te gebruiken en jouw hand te volgen.
Als je een borstriem bedoelt die het zadel op zijn plaats moet houden dan is het verstandig om een zadelmaker te laten kijken hoe het komt dat het zadel zo verschuift.