Hallo allemaal,
Sinds ongeveer 2 maanden ben ik bezig met het rijden van een 7 jarige Friese merrie. Er werd voor mij wel af en toe is wat met haar gedaan (longeren, wandelen etc), maar echt rijden is nooit echt goed opgepakt.
Op stal en in de omgang is het echt een top paardje, en ben ook super trots op haar dat ze alles weer zo makkelijk oppakt. In het begin heb ik haar eigenlijk alleen maar gelongeerd om haar conditie stukje bij beetje wat beter te krijgen. Inmiddels gaat alles haar nu ook een stuk makkelijker af.
Nu zijn er alleen bij het rijden enkele dingen wat niet lekker gaat, en ik vroeg me af wat jullie hier over denken. En tips/adviezen zijn uiteraard ook welkom!
Als ik kijk naar het rijden zijn er een aantal dingen die niet lekker gaan, bij het opstappen wil ze echt niet stilstaan. Maar goed met een beetje geduld kom je al een heel eind dus daar heb ik niet zo'n hard hoofd in.
Nu is het zo dat ze tijdens het rijden op de rechterhand wel aardig loopt, maar op de linkerhand totaal niet. Ze loopt echt zo gespannen als een vioolsnaar en die spanning is erg niet tot nauwelijks uit te krijgen. Ze loopt als het ware met haar lijf naar binnen, echt overdreven en niet een beetje en met haar hoofd naar buiten. Beter als dit kan ik het niet omschrijven.
Op de rechterhand doet ze dit ook wel, maar lang niet zo erg als op de linkerhand. Ik rijd al steeds veel overgangen en figuren om haar spieren iets losser te krijgen. Ook pakt ze soms het bit echt heel erg hard vast en heb ik niks meer in te brengen, en kei hard trekken vindt ik de oplossing niet.
Vanaf het begin af aan heb ik al duidelijk tegen de eigenaar gezegd dat het zadel veel en veel te klein was. Inmiddels is er een zadel op proef maar toch heb ik het idee dat haar iets lichamelijk helemaal dwars zit. Wie weet het hoofdstel/bit?
Ik heb het idee dat dit geen dominantie kwestie is aangezien ze voor de rest enorm veel respect voor mij heeft en nooit geen stapje verkeerd zal zetten. Misschien dat er toch een DA naar haar moet komen kijken, misschien dat ze al heel erg lang spierpijn heeft of iets dergelijks.
Ik ben benieuwd naar jullie reacties/adviezen!
Groetjes Esther