ik heb een fries paard en als ik op mijn linkerhand rij en ik maak een volte dan gaat hij een soort van wijken en dan krijg je een hele grote volte. ik heb al gebrobeerd mijn benen er bij te houden maar dat help niet. ik zet hem nu eerder in op de volte maar toch vind ik het vervelend dat hij steeds uitbreekt.
met de buitenteugel begrenzen. buitenbeen een stukje naar achter, ook voor de 'begrenzing' en binnenbeen erbij zodat het paard rond loopt.. zo is het mij in ieder geval geleerd! veel succes
buiten teugel er strenger bij, binnenteugel van de hals en vragen maar wel met de buitenhand begrenzen zo dat hij dus niet doorklapt! buiten been Richting het voorbeen NIET naar achteren, zn schouder klapt er namelijk uit!. Wat je ook kan proberen dat doe ikook vaak als mn paard naar buiten klapt, ga ik overdreven naar de andere kant zitten dus butien kant.
Normaal zit je meegesteld naar binnen toe, en als hij naar buiten klapt heb je best kans, dat jij TE veel op binnen zit, gaat hij naar buiten,dus probeer dat eens succes ben benieuwd of het helpt.
bijv. op een volte in stap. Met je buitenteugel en buiten been duw je de voorhand een beetje naar binnen. Binnenteugel is wel aangesloten maar daar staat niet veel druk op.
Dus dat je paard echt op 'de voorhand' de volte in loopt. Daarna probeer je het in een rustig drafje (desnoods een beetje doorzitten) en maak je uiteindelijk de volte steeds iets groter.
Je paard recht stellen of een 'lichte contrastelling' houd je paard ook al tegen om over de schouder weg te vallen.
Bij teveel stelling naar binnen op een volte gaat automatisch de schouder naar buiten waardoor hij erover wegvalt. met teveel stelling naar binnen blokkeer je ook het binnenachterbeen.
chuzzle
Berichten: 171
Geregistreerd: 26-02-09
Geplaatst: 04-03-09 08:57
goed aan het been houden. Op het moment dat hij over de buitenschouder weg wilt lopen, buitenstelling pakken, en goed van je buitenbeen af rijden. Hij mag niet tegen je buitenbeen duwen. Als je op de rechtervolte rijdt, en hij valt weg, dan kun je een keertwending om de voorhand voor je linkerbeen maken, en dan weer de rechtervolte op. Zo maak je hem attenter voor je buitenbeen.