Sinds 3 weken rijd ik een hele leuke merrie: Tiara. Ze is 8 jaar oud en heeft eigenlijk nog niets gepresteerd qua rijden. Ze heeft hiervoor 4 veulens gehad en er werd vooral mee in het bos gereden. De basis zit erin, maar voor de rest is ze nooit doorgereden.
Ik heb zelf een paard gehad waar ik M2 mee reed, maar die is helaas een paar maanden geleden overleden. Omdat het toch wel weer begon te kriebelen en de eigenaar vroeg of ik Tiara wilde rijden, heb ik ingestemd
En daar ben ik echt heel blij om!Omdat ik haar pas drie weken rijd, is ons niveau dus B, haha. Dit is ongeveer de 10e keer dat ik erop zit.
Onze probleempjes:
- Galop vind ze erg moeilijk. Ze maakt er een veel groter probleem van dan het eigenlijk is. Met aanspringen bokt ze een beetje en gilt ze af en toe, maar dit gaat al stukken beter

- Ik laat haar te hard gaan. Als ze meer op haar eigen tempo loopt, loopt ze veel lekkerder in balans en hier moeten we dus ook op letten.
- Ik houd mijn rug te vast.
- Ze heeft nog moeite met rechtuit lopen, slingert nogal. Maar dit gaat vast allemaal beter naarmate we meer oefenen

Ik vind dat ze nu echt al top loopt! Zeker als je bedenkt dat ze eigenlijk al die jaren niet veel gedaan heeft en ik er nu pas voor een van de eerste keren opzit. Ik moet nog erg wennen dat Tiara uit zichzelf loopt. Cookie was altijd een paard dat je vooruit moet duwen, wat ik nu dus ook bij Tiara doe. Dat moet ik afleren

Meet Tiara:

Ik heb 2 filmpjes. We hebben hier les van Bram Jaarsveld.
Filmpje 1: Dit is vooral een stuk draven en een beetje wijken (wat ze hier voor het eerst van haar leven doet!!). Hier loopt ze al meer op haar eigen tempo en loopt ze lekkerder door haar lijf.
http://www.youtube.com/watch?v=KRrOt1wl6Yo
Filmpje 2: Dit is de galop. Je ziet dat ze moeite heeft met aanspringen en door blijven galloperen.
http://www.youtube.com/watch?v=NzjcLHrGRSo
Ik hoop dat jullie het een beetje kunnen zien zo

Edit: even niet op commentaar letten op de video hahaha

Tips zijn welkom!
Groetjes Tessa