Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
cleopetra schreef:Ik denk niet dat je met voltes rijden de pony leert weigeren, waarschijnlijk begint deze pony al heel vroeg met rennen zodra hij maar het idee heeft dat hij op een hindernis afgestuurt word, weigeren doen paarden over het algemeen juist vlak voor de sprong.
Er zijn trouwens ook paarden die weigeren door gewoon heel hard remmen, dus dan zou de tip om te stoppen voor een hindernis al ook nutteloos zijn, want dan leer je hem te stoppen voor een hindernis.
Alleen zijn veel pony's voor deze truc te slim, ze hebben binnen korte tijd feiloos door wanneer ze de volte weer uitgestuurt worden en gaan als nog als een bezetene op de hindernis af!
Ik kan me zo voorstellen dat hij nauwelijks meer te remmen is als hij een hindernis ziet en dat remmen vlak voor de hindernis gaat resulteren in een hoop getrek!
Dressuurrijden is de oplossing, zorgen dat je paardje netjes terugkomt dus vooral overgangen en tempowisselingen.
ook dressurmatig rijden langs en tussen de hindernissen door helpt erg goed, probeer je paardje met zoveel mogenlijk afwisseling in de maling te nemen dus een gebroken lijn net om een hindernis heen of als de hindernis op de AC-lijn staat gaan afwenden, maar dan gaan wijken.
het hoeven geen figuren uit de dressuurboekjes te zijn zolang de pony maar steeds als hij een hindernis ziet word afgeleid door een heel andere oefening te gaan doen, maakt niet uit wat het is!
Vaak is het namenlijk aangeleerd gedrag en gewoonte!
Bouw het langzaam door steeds duidelijker de lijnen richting de hindernissen te gaan rijden!
Als de pony helemaal geen aandacht meer heeft voor de hindernis kan je weer een sprongetje wagen en wees gerust dat is meestal sneller dan je denkt