onder begeleiding van onze smid ben ik aan het oefenen gegaan.
al een hele poos vijl ik regelmatig m'n paard z'n voeten bij zodat ze er netjes uit blijven zien, en ik bekap sinds kort 2 minishetjes.
omdat dat eigenlijk wel heel goed ging, ben ik maar eens begonnen om al het opkap materiaal aan te schaffen met medewerking van de smid uiteraard.
en vandaag was het dan zover, Jumbo van stal getrokken(de naam zegt al wel hoe groot die is....) en met hulp van de smid ben ik aan de gang gegaan.
sjeemig zeg, wat viel dat tegen, niet te geloven....
wat een megagrote poten heeft dat beest zeg

omdat ie na het lange staan een beetje errug vervelend werd, heeft de smid het overgenomen.
toen maar een pony van stal geplukt.
het kappen had ik al wat onder de knie dus mocht ik hem zelf kappen zoals ik dacht dat het hoorde, af en toe kwam de smid kijken en helpen.
ging eigenlijk heel goed vond ik zelf.
3 voeten gedaan en bij de laatste achtervoet kon ik echt niet meer

het resultaat was eigenlijk heel goed voor de 1e keer, vond de smid ook

nou kan ik onder leiding van de smid gaan oefenen op de manegeponies en paarden, het is dan ook de bedoeling dat ik die samen met de smid bij ga houden.
het enige nadeel is dat ik nu al bijna niet meer kan lopen van de spierpijn

ik vond het wel heel leuk om te doen, en ga zeker verder met oefenen.
als het kappen starks goed gaat, ga ik misschien ook in de leer om een ijzer er weer terug onder te slaan als ie is afgetrapt.
eerst het kappen maar eens goed onder de knie krijgen, zonder al teveel pijn naderhand

ik hoop dat ik morgen uit mn bed kan komen

toedeledoki
gillian