Vriendin van mij heeft een super mooie E-pony. Die heeft ze als veulentje gekocht, hij is nu 3,5. Hij is echt ongelooflijk mooi, alles is perfect aan hem! Arabisch koppie, mooie hals, echt een plaatje... zo mooi zie je ze nooit.
Alleen is hij kreupel. Dat was hij al vanaf toen hij 1 jaar was, hij is ooit in de sloot beland en daarna linksachter kreupel geworden. En niet een beetje onregelmatig, nee echt krom.
Maar goed mijn vriendin wilde er nu eindelijk wel eens op gaan rijden, en probeerde of het beentje met wat longeren etc. niet wat beter zou worden!
Alles heeft ze geprobeerd, torenhoge dierenartskosten gemaakt, rontgenfoto's, weken op de kliniek, er kon niets gevonden worden. En hij werd met longeren steeds krommer, het was gewoon zielig.
Na veel gewik en geweeg en vooral veel pijn en tranen heeft ze besloten om het beestje naar de slager te brengen. Vreselijk, maar hij werd echt niet beter!
's Ochtends werd hij door de handelaar opgehaald met een vrachtwagentje. De pony (hij heet Mosaick, Mo dus

Wat doet dat beest... hij staat op, schudt zich uit, steekt zijn staart omhoog en draaft als een volleerde showpony over het erf: geen pasje onregelmatig!!!
Na een onderzoek in de kliniek bleek dat er al die tijd een zenuw in zijn nek klem heeft gezeten, door een verschoven nekwervel. Dit is waarschijnlijk gebeurd toen de brandweer hem uit de sloot trok. Daardoor was hij linksachter kreupel en konden ze niets vinden.
Onbegrijpelijk zoiets...